Zombie droga

Zombie u soudu. Obžalovaný tvrdí, že mrtvý si vzal drogu sám

Krajský soud v Ostravě začal v pondělí řešit kauzu smrtících zombie drog, které loni na podzim zabíjely na severu Moravy. Před soudem stanul mladík, který podle obžaloby syntetické konopí nabídl svému známému. Ten po vykouření látky zemřel.

Případem, který skončil smrtí 37letého muže, kauza takzvaných zombie drog na Ostravsku začala. Bezdomovec v září loňského roku podle policie popíjel se svým známým v parku. Ten měl pak vytáhnout sáček s neznámou látkou v domnění, že se jedná o marihuanu.

Oba ji podle obžaloby začali kouřit, jenže záhy začali mít zdravotní problémy. Nejednalo se totiž o obyčejnou marihuanu, ale syntetické konopí, které v kombinaci s alkoholem zabíjí. Oběma začalo selhávat dýchání, krevní oběh a upadli do kómatu.

37letého muže se záchranářům i přes rychlou pomoc oživit nepovedlo a zemřel. Mladík, který v pondělí stanul před soudem, skončil později v poutech a ve vazbě. Před soudem svou vinu popřel. Tvrdí, že látku s nebezpečným konopím přinesl naopak jeho známý.

Související obsah

"Obžalovaný připouští společnou konzumaci této látky, ale uvádí, že to byl pan poškozený, kdo ji donesl," vysvětlil státní zástupce David Bartoš. V případě prokázání viny hrozí obžalovanému až 18leté vězení.

Jan Socha/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zombie droga

Důležité Události

Píše se na Deník.cz