Zombie droga

Zombie droga znovu v Česku! Přiotrávil se mladík z Opavska

Nebezpečná tzv. zombie droga, která na podzim zabíjela v Moravskoslezském kraji, se znovu objevila. Syntetickým konopím se přiotrávil 25letý mladík z Opavska. Drogu mu podle policie podali dva lidé, kteří už byli obviněni a hrozí jim několikaleté vězení.

Kdo si myslel, že se tato balení syntetických drog už neobjeví, byl na omylu. Muž a žena, nejspíš dealeři, dali podle policie na začátku května dávku dvěma mladíkům. Jeden nebyl ani plnoletý a drogu nezkusil, starší ale neodolal.

"Postižený byl stižen zdravotními obtížemi, bylo nutné zajistit lékaře," uvedla policejní mluvčí Gabriela Pokorná. Policie záhy přišla na to, že si mladík zřejmě vzal smrtící zombie drogu. "Poškozený byl pravděpodobně intoxikován jednou z dávek syntetického kanabinoidu," doplnila Pokorná.

Osmnáctiletý muž a o šestnáct let starší žena skončili v poutech. "Pro trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy byli obviněni," sdělila policejní mluvčí.

Vyšetřování ukázalo, že mladší z dealerů měl být tím, kdo přiotrávenému mladíkovi dávku smrtící drogy dal. Za podobný trestný čin navíc letos dostal podmínku. Teď mu tak hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi, obviněné o polovinu kratší trest.

Související obsah

Droga na severu Moravy zabíjela loni na podzim. Jako smrtící se ukázala kombinace s alkoholem. Přiotrávilo se 23 lidí, dva zemřeli. Rozsáhlé vyšetřování vedlo ke 20 pachatelům. Zajištěno bylo přes tisíc balení syntetického konopí.

A stopy zamířily až do Polska. "Někdo se těch drog, které byly v Polsku zakázány, v Ostravě zbavil," prohlásil tehdy kriminalista Radim Wita. Případ z Opavska je první v tomto roce. Policie proto znovu varuje, aby lidé tuto drogu neužívali.

Jan Socha/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz