Zahraničí

Hurikán Leslie rychle sílí a stáčí se k Evropě! PŘEDPOVĚĎ

Hurikán Leslie rychle sílí a stáčí se k Evropě! PŘEDPOVĚĎ
Zdroj: nhc.noaa.gov

Původně tropická bouře Leslie zesílila na úroveň hurikánu. Nachází se v severní části středního Atlantiku a jen velmi pomalu postupuje jihozápadně nad teplejší vodu. Podle satelitních snímků pomalu zesiluje a tvoří pásy kolem středu, už je zřetelné oko bouře. Meteorologové předpokládají, že se bouře otočí a vyrazí k Evropě.

Další tropická bouře jménem Leslie zesílila v centrálním Atlantiku na úroveň hurikánu, uvádí americký Národní úřad pro oceán a atmosféru (NOAA), podle posledních předpovědí byl ve středu víceméně nehybný. Podle portálu Severe Weather Europe by měl hurikán dosáhnout druhé kategorie.

Později by se měla cyklona začít přesouvat směrem na sever a o několik dní později se stočit na severovýchod směrem k západní Evropě. Do té by mohla dorazit už během příštího týdne.

Hurikán v současné chvíli nikoho neohrožuje, pevninu by měl v nejbližších dnech míjet, lidé na Bermudách se nicméně budou muset vypořádat s velkými vlnami.

Související obsah

V případě, že by hurikán dorazil až do Evropy, hrozí největší nebezpečí na západě.

Británie a Francie se již během září vypořádávali s exhurikánem Helene, který přinesl velmi silný vítr a ohromné množství srážek, pobřeží bičovalo silné vlnobití.

klma, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz