Nelegální závody

S kamarády zavinil smrt Štefana. Při nehodě přitom přišel o matku!

Slovensko už zná jména a tváře tří polských hazardérů, kvůli nimž zemřel nevinný otec rodiny. Jeden z nich v minulosti při nehodě přišel o matku, ani to mu ale nezabránilo v nelegálním závodě po slovenských silnicích.

Zatímco rodina se naposledy loučila se Štefanem, který se stal obětí trojice nezodpovědných Poláků, soud rozhodoval o vazbě pro viníky. Marcina Laskowského předvedla před soudce policejní eskorta přímo z nemocnice. Vzal ho do vazby, píše portál tvnoviny.sk.

Právě Marcin za volantem luxusního porsche narazil do auta, ve kterém zahynul 57letý otec rodiny. Jeho parťáci budou stíháni na svobodě. Jednoho z nich soud dokonce propustil nadobro a v případu už nebude figurovat.

"Byl propuštěn ze zadržení na svobodu ihned, protože už u něj došlo k postihu," vysvětlil soudce Okresního soudu v Dolním Kubínu Peter Bebej. Hned po nehodě totiž Lukasz Kaminski dostal pokutu 150 eur (necelé 4000 korun) a nemůže už být potrestán podruhé.

Pozoruhodné je, že 27letý šofér ferrari Adam v dětství při dopravní nehodě přišel o matku. Poté ho adoptovala žena, která za něj přišla zaplatit kauci 20 tisíc eur, nařízenou soudem. Na začátek soudního jednání tak nemusí čekat za mřížemi.

"Může odjet do Polska, ale má povinnosti na území Slovenské republiky, které musí respektovat, jinak může peněžní kauce propadnout ve prospěch státu," prohlásil soudce. Propuštění na svobodu se ale nelíbí prokurátorce, která už proti němu podala stížnost.

Související obsah

Nehoda se stala v neděli kolem poledne, děsivé záběry zveřejnila policie. Tmavý mercedes přejížděl přes plnou čáru jako první. Za ním se řítilo žluté ferrari a černé porsche, jehož řidič už se nestihl zařadit. Narazil nejdříve do ferrari, poté čelně do protijedoucí fabie.

Ve škodovce jel 57letý muž, který utrpěl těžká zranění a po převozu do nemocnice zemřel. Zranila se také jeho 50letá manželka, která stále zůstává v péči lékařů. S lehkým zraněním pak vyvázl jejich 21letý syn.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz