Mamba

Žena uštknutá mambou zůstává v kómatu, prognóza není dobrá

Mladá žena, kterou na začátku minulého týdne uštkla v domě v pražských Hlubočepích jedovatá mamba zelená, stále zůstává v nemocnici a je na tom zle. A to i přesto, že protijed zabral přesně tak, jak měl.

Jed v ženině těle se tak podle mluvčího Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Filipe Brože podařilo neutralizovat. "Jenže ta paní má jiné, s uštknutím nesouvisející vážné zdravotní problémy. Lékaře by potřebovala, i kdyby ji mamba nekousla," uvedl v pondělí pro TN.cz Brož.

Pacientka tak i nadále zůstává v umělém spánku, tedy řízeném kómatu. "Minulý týden jsme ještě prognózy dávat nechtěli, teď už se ovšem bohužel dá říct, že ženiny vyhlídky nejsou příliš optimistické," doplnil mluvčí nemocnice.

Související obsah

Připomněl, že pravděpodobná majitelka smrtelně jedovaté mamby zelené prodělala po kousnutí i zástavu srdce. Had z domu v Hlubočepích zmizel na začátku uplynulého týdne, odchytit se ho podařilo v pátek v nedaleké zahrádkářské kolonii.

Podle expertů ještě není jasné, zda plaz "výlet" přežije. Veterinární správa už dříve oznámila, že žena neměla k chovu hada povolení a chovala ho načerno. Vše vyšetřuje i policie.

Pusťte si reportáž o případu:

ČTĚTE TAKÉ:

Není to OTRAVA? Jak ji poznáme + PRVNÍ POMOC

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Mamba

Důležité Události

Krátká zpráva

USA uvolní zákaz cestování občanům z EU a Velké Británie

Spojené státy americké uvolní od listopadu zákaz cestování do země občanům z Evropské unie a Velké Británie. Uvolnění se však bude týkat pouze plně očkovaných cestujících, informují Financial Times.

Krátká zpráva

Kvůli těžbě v dolu Turow zaplatí Poláci 500 tisíc eur denně

Polsko bude muset kvůli Turowu platit penále 500 tisíc eur denně. Soudní dvůr EU tak vyhověl české stížnosti. Hnědouhelný důl, který měla polská vláda podle EU dávno zavřít, stále funguje kousek od českých hranic. Polská strana nerespektovala předběžné rozhodnutí o přerušení těžby z května. Vyplývá to z tiskové zprávy soudu.

Píše se na Deník.cz