MMA

UFC šampiona v mladí přezdívali podle zesnulého Kobe Bryanta

UFC šampiona v mladí přezdívali podle zesnulého Kobe Bryanta
Adesanya vzpomína na Kobeho Bryanta Zdroj: profimedia / koláž tn.cz

Tragická smrt Kobe Bryanta zasáhla i UFC šampiona Israela Adesanyu. O jeho odkazu promluvil během přípravy na UFC 248, kde bude bránit svůj titul. Basketbalová legenda byla a je pro něj obrovskou inspirací. Navíc s několikanásobným vítězem NBA sdílí stejnou přezdívku.

Ve videu na kanále EMG Access ukázal boové podmínky, ve kterých začínal a kde se i nadále občas připravuje. Před tréninkem se rozmluvil o tragickém úmrtí Kobeho.


„Nikdy jsem moc nesledoval basketbal. Ale sledoval jsem Kobeho velikost. Jak dosahuje svých úspěchů, jak o něm mluví ostatní. Jeho mentalita mamby je něco nepředstavitelného a vždycky bude kolem nás. Až hodím do koše kus odpadku, čí jméno myslíte, že budu řvát? Kobe! Legenda nikdy neumře,“ vyjádřil se o Bryantovi.

Někteří z jeho týmu s Kobem úzce spolupracovali. „Říkali mi, že jsme si dost podobní. To pro mě bylo cool, že mě s ním spojují. Zábavné je, že mě nazývali stejnou přezdívkou. Když jsem byl mladší volali na mě: ´Nigerijská mambo´, protože jdu za tím stejným jako Kobe,“ prozradil Adesanya. A skutečně, Kobe Bryant byl nazýván podle smrtícího plaza Černá mamba.

Související obsah

Neporažený Adesanya (18-0) si během kariéry dal novou přezdívku "Stylebender". V UFC je dva roky, ale už teď je považován za novou hvězdu. Svými úspěchy by se jednou mohl vyrovnat odkazu legendy Kobeho Bryanta.

Obrovská malba na Filipínách uctívá památku úmrtí Kobeho Bryanta:


 

Dlouholetý hráč LA Lakers byl pro MMA zápasníka velkou inspirací. Dokonce měl jeho plakát v garáži, kde začínal trénovat.

Zdroj: Profimedia

V cestě za podobným odkazem mu stojí Yoel Romero (13-4). Obhajoba titulu šampiona střední váhy (do 84 kg) ho čeká 8. března na galavečeru UFC 248. Dvaačtyřicetiletý Romero má za sebou dvě porážky, nicméně v žebříčku mu patří třetí příčka a Adesanyovi rozhodně nedá nic zadarmo.

Související obsah


 

DC, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události