Střepiny

Střepiny 7. 10. 2018

Volby, jejich vítězové a poražení. Kdo si mne ruce a kde budou padat hlavy? Kandidáti, coby youtubeři v hodnocení těch, kteří jsou na youtubu doma. Kdo vyhrál disciplínu volební bizár? A mamba na útěku. Co můžete dělat, když váš soused chová nebezpečná zvířata?

O úspěchu a neúspěchu u většiny kandidátů rozhoduje kampaň. A povedený předvolební klip může v tvrdé konkurenci přihrát pěknou řádku hlasů. Ale vymyslet a natočit opravdu kvalitní spot je nejspíš těžší, než by se mohlo zdát. A tak býváme svědky toho, jak se z lidí úspěšných ve svém oboru často stávají špatní youtubeři. My jsme oslovili ty, kteří to na youtubu opravdu umí, aby ohodnotili nejvýraznější volební klipy letošních voleb.

Druhé největší téma tohoto týdne byl útěk mamby zelené. Po třech dnech pátrání se nakonec našla v zahrádkářské kolonii v pražských Hlubočepích zhruba 500 metrů od místa útěku. Je to případ, který vyvolal obavy i řadu otázek. Jak v Česku funguje legislativa, která upravuje chov nebezpečných zvířat v domácích podmínkách? Co má člověk dělat, když zjistí, že soused takové zvíře chová? A na koho se obrátit, když vás zvíře napadne?

Archiv Střepin najdete ZDE.

frm, TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz