Jaroslav Foldyna

Foldyna si svůj konec rozmýšlí. Nechce vypadat jako idiot

Foldyna si svůj konec rozmýšlí. Nechce vypadat jako idiot
Zdroj: Profimedia

Konec Jaroslava Foldyny? Ještě to není tak jisté. Původní Foldynovo prohlášení o konci ve stranických funkcích sociální demokracie dostalo trhliny. "Výrazně to zvažuji z několika důvodů. Hlavní je výzva krajského výkonného výboru k jednání příští týden," řekl Foldyna.

Dalším z důvodů, proč Foldyna své rozhodnutí přehodnocuje, je i rozhovor Miloše Zemana pro Blesk.cz. Prezident ohodnotil Foldynovo rozhodnutí o rezignaci jako zbabělost. "Já z boje nikdy neutíkám, já boj spíše vyhledávám. Je nudou, když se nic neděje," prohlásil pro TN.cz Foldyna.


Doplnil, že po zveřejnění svého záměru se mu začali ozývat jeho příznivci a příznivci sociální demokracie. Na sociálních sítích mu prý posílají povzbudivé vzkazy. „Takže v tuto chvíli zvažuju, jak to udělat, abych ze sebe neudělal úplného idiota,“ uvedl pro Český rozhlas.

Související obsah


"Dalším faktorem je Jakub Janda, který se rozplýval nad tím, že Foldyna jde z té politiky. Kdybych měl dělat radost takovým Jakubům Jandům, to si radši uříznu palec," vysvětlil Foldyna. Zmínil i část Mladých sociálních demokratů, jenž by svým odchodem nerad potěšil.


Jakub Janda se na sociálních sítích vyjádřil k Foldynově rezignaci nedlouho poté, co byla zveřejněná. "Pokračujeme dobrými zprávami: Místopředseda ČSSD pro a za Ruskou federaci Jaroslav Foldyna se chystá rezignovat na stranické funkce. V Děčíně dostali jen 6%, sám vrchní ruský Noční vlk se nedostal ani do zastupitelstva," sdělil se na svém twitterovém účtu.

"Panu poslanci, který se řadí mezi přední české kolaboranty s ruskou diktaturou, přeji mnoho příjemných jízd po boku ruského kriminálního gangu Noční vlci, které považuje za své blízké přátele. Ti jistě ocení jeho schopnost podporovat libovolnou diktaturu proti vlastní straně," reagoval Janda na Foldynovo prohlášení.


Foldynovo konečné rozhodnutí o rezignaci bude známé příští týden po jednání na okresním a krajském výkonném výboru. V rozhovoru pro Český rozhlas


Sociální demokracie při posledních komunálních volbách získala v Děčíně přes 19 procent hlasů a v sedmadvacetičlenném zastupitelstvu šest mandátů. Letos ale klesl jejich zisk pod šest procent, což pro ně znamená jen jednočlenné zastoupení. A to je také konec Foldynovy patnáctileté služby ve vedení města, v hlasování jej předběhl Václav Němeček.
 

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz