Zahraničí

Druhý Rus obviněný z útoku na Skripala má být lékařem rozvědky

Druhý Rus obviněný z útoku na Skripala má být lékařem rozvědky
Zdroj: Profimedia

Druhý z Rusů, které Británie viní z útoku na dvojitého agenta Skripala, má být podle investigativního portálu Bellingcat lékař ruské rozvědky GRU, který se vlastním jménem jmenuje Alexandr Miškin. Podrobné informace mají být zveřejněny v úterý.

Dva Rusy viní Británie z otravy dvojitého agenta Sergeje Skripala, dosud byl druhý muž znám pod jménem Alexander Petrov. První z Rusů, který vystupoval pod jménem Ruslan Borišov, byl již před několika týdny identifikován jako podplukovník GRU Anatolij Čepiga.

Podle portálu Belligncat, který pomohl odhalit identitu prvního Rusa, je i druhý muž příslušníkem vojenské rozvědky GRU a má působit jako lékař.

Čepiga měl dostat vojenské vyznamenání za to, že řídil tajný útěk tehdejšího ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče do Ruska.

Související obsah

Sergej Skripal byl společně s dcerou otráven už v březnu, údajně mělo jít o útok novičokem. Oba strašlivou otravu díky práci lékařů přežili. Británie po vyšetřování obvinila právě dva Rusy, kteří svou návštěvu v Salisbury, kde k útoku došlo, nepopírají, šli si ale prý jen prohlédnout katedrálu.


Na reportáž TV Nova o identitě prvního z Rusů se můžete podívat zde:

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz