Poláci

Poláci při nelegálních závodech zabili Štefana. Na svobodu nejdou

Poláci při nelegálních závodech zabili Štefana. Na svobodu nejdou
Zdroj: tvnoviny.sk

Poláci Lukasz Kaminski a Adam Szczublinski, kteří spolu s Marcinem Laskowským způsobili na Slovensku smrtelnou nehodu, jdou za mříže. Okresní soud na ně původně vazbu neuvalil, krajský soud ale ano. Při nelegálních závodech zemřel nevinný otec rodiny.

Žilinský krajský soud dal za pravdu prokurátorovi a rozhodl, že 26letý Lukasz Kaminski půjde do vazebního vězení. Píše o tom portál tvnoviny.sk. Při honičce s kamarády začal s luxusním mercedesem předjíždět jako první. Před nehodou se stihl zařadit, auta za ním už ale ne.

Okresní soud v Dolním Kubíně Kaminského nejdříve pustil na svobodu, proti jeho rozhodnutí se ale odvolal prokurátor. Stejně rozhodl krajský soudce také o osudu Adama Szczublinského, který řídit žluté ferrari. Ten se původně na svobodu dostal po zaplacení kauce 20 tisíc eur, kterou složila jeho matka.

Na třetího Poláka Marcina Laskowského, který nehodu způsobil, uvalil vazbu už okresní soud minulý týden. Policisté ho obvinili ze všeobecného ohrožení s následkem smrti. Průměrná rychlost Poláků při předjíždění byla podle policie 218 km/h.

Související obsah

Nebezpečný manévr zachytila kamera na palubní desce auta, které luxusní vozy předjely jen pár vteřin předtím. Jako první začal na plné čáře předjíždět řidič mercedesu, za ním následovalo žluté ferrari a tmavé porsche.

Zatímco mercedes se zařadil bez problémů, řidič ferrari dupnul na brzdu, když viděl protijedoucí auto. Zezadu do něj narazilo porsche, které pak nabouralo do fabie v protisměru. V ní jel 57letý Štefan, který zemřel po převozu do nemocnice, s manželkou, která má těžká zranění, a 21letým synem.

Podívejte se na záběry od soudu:

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz