Sergej Skripal

"Komando" poslané na Skripala mělo i třetího člena, byl i v Česku

"Komando" poslané na Skripala mělo i třetího člena, byl i v Česku
Zdroj: Profimedia

Úderné komando sledující dvojitého agenta Sergeje Skripala, mělo podle všeho i třetího člena. Pětačtyřicetiletého Sergeje Fedotova identifikovali ruští novináři.

Fedotov měl podle portálu Fontanka cestovat do Velké Británie ve stejný den jako Alexandr Miškin a Anatolij Čepiga, dva údajní důstojníci ruské vojenské rozvědky GRU, kteří podle Britů otrávili Skripala nervovým jedem novičok.

A ze země měl do Ruska odletět stejným letadlem jako Čepiga a Miškin. Podle Fontanky spojení všech tří mužů dokazuje i to, že čísla jejich pasů jsou skoro stejná, takže byly doklady vydané krátce po sobě.

Jak upozorňuje britský Telegraph, s největší pravděpodobností je jméno Fedotov opět pouze pseudonym - Čepiga a Miškin cestovali v březnu do Británie jako Petrov a Boširov.

Podle Fontanky navíc Sergej Fedotov nevlastní žádný majetek, nedá se dohledat ani v databázích úřadů, ani na sociálních sítích. Zatím není jasné, jakou roli Fedotov v pokusu zavraždit Sergeje Skripala hrál.

Související obsah

Kromě toho v roce 2014 Fedotov navštívil i Českou republiku, stejně jako Miškin a Čepiga. V tom samém roce ČR navštívil i Skripal, který měl radit důstojníkům českých zpravodajských služeb. Vše tak nasvědčuje tomu, že byl Skripal v hledáčku komanda několik let.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz