Domácí

Vandal rozjezdil fotbalové hřiště v Rudolfově! Tým nemá kde hrát

Nemalé komplikace způsobil vandal fotbalistům v Rudolfově na jihu Čech. V noci vjel autem na fotbalové hřiště a poničil trávník. Škoda dosahuje několika desítek tisíc korun.

Stopy po pneumatikách dlouhé 27 metrů - takhle teď vypadá fotbalová plocha v Rudolfově u Českých Budějovic. "Neznámý pachatel vjel s dosud nezjištěným vozidlem v noci z neděle na pondělí okolo půlnoci na hřiště fotbalového klubu v Rudolfově a trávník poničil," řekla mluvčí jihočeské policie Štěpánka Uhlířová.

Pak se ale v něm zřejmě hnulo svědomí. Do vyjetých kolejí se snažil naházet písek a zřejmě i nějaké osivo. "Měli jsme tady od odborný firmy technika, který se pokusí o nějakou nápravu. Určitě to bude chtít travní štěp, abychom nahradili ty vyjetý koleje, protože v tuhletu roční dobu nám už tady nic nevyroste," sdělil Miroslav Šedivý, správce fotbalového hřiště v Rudolfově.

V Rudolfově je to přitom jediná plocha, kterou fotbalisté, hrající jihočeský krajský přebor, mohou používat. "Potřebujeme na tom odehrát soutěž a trénuje nám na tom osm kategorií, potřebujeme ho používat, než abychom tady koukali na nějaké koleje," stěžuje si jeden z hráčů.

Související obsah

Policie zatím pachatele nedopadla, vedení klubu ale má tip, kdo by za incidentem mohl stát. Obávají se totiž, že by mohlo jít o útok zevnitř fotbalového klubu.

Podobný incident loni řešila policie i na Táborsku. Na fotbalové hřiště v lomu vjel autem neznámý pachatel. Tehdy způsobil škodu za téměř 120 tisíc korun.

Michaela Klárová/mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz