Nehoda

Polákům, kteří při nehodě zabili muže, hrozí tvrdší tresty!

Polákům, kteří při nehodě zabili muže, hrozí tvrdší tresty!
Zdroj: tvnoviny.sk

Trojici Poláků, která způsobila na Slovensku nehodu, při níž zemřel 57letý Štefan, hrozí tvrdší tresty. Řidiči, kteří s luxusními auty nelegálně závodili za plného provozu, mohou ve vězení strávit až 20 let. Policisté jejich trestný čin překvalifikovali.

Vyšetřovatelé změnili právní kvalifikaci trestného činu u všech tří obviněných. 42letý řidič porsche Marcin Laskowski, 26letý řidič mercedesu Lukasz Kaminski a 27letý šofér ferrari Adam Szczublinski byli nově obviněni ze zvlášť závažného všeobecného ohrožení.

Podle policistů totiž jednali naprosto vědomě a museli počítat, že mohou způsobit tragickou nehodu. Nově jim také hrozí vyšší tresty. Laskowski, který se srazil s fabii, kde jel 57letý Štefan s rodinou, může být odsouzen na 15 až 20 let, zbylí dva Poláci 10 až 15 let.

"Tak vypadá kvalitní příběh vyšetřování, kdy se postupně sbírají nové důkazy. Policie se může řídit jen zákonem, ne svými dojmy. Policie na případu v současné době nadále intenzivně pracuje a vykonává všechny potřebné úkony a opatření ve smyslu trestního pořádku," uvedla slovenská policie na facebooku.

 

Související obsah

Kaminského i Szczublinského poslal ve středu krajský soud do vazby. Podle verdiktu existuje důvodná obava, že by v trestné činnosti mohli pokračovat. Zrušil tak rozhodnutí okresního soudu, který propustil muže na svobodu. Na Laskowskiho byla vazba uvalena už u soudu nižší instance minulý čtvrtek.

Nehoda se stala v neděli 30. září kolem poledne, děsivé záběry zveřejnila policie. Tmavý mercedes přejížděl přes plnou čáru jako první. Za ním se řítilo žluté ferrari a černé porsche, jehož řidič už se nestihl zařadit. Narazil nejdříve zezadu do ferrari, poté čelně do protijedoucí fabie. Tu řídil 57letý Štefan, který těžkým zraněním podlehl. Jeho žena zůstává v péči lékařů.

Podívejte se na reportáž TV Markíza o případu:

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz