Doprava

Výpadovku z Prahy pokryla kyselina. Úsek už je průjezdný

Frekventovanou výpadovku Strakonickou, vedoucí z Prahy na jih, ucpala v pátek ráno porucha cisterny. Z náklaďáku začal vytékat koncentrát po krmení dobytka. Auta ovšem brzy zablokovala i objízdnou trasu. Omezení na místě nejspíš vydrží několik dní.

"S ohledem na náročnost likvidace uniklé látky bude zásah hasičů probíhat delší dobu. Podle předběžných informací bude komunikace ve směru z centra v části uzavřena až do neděle," varovali hasiči v pátek v poledne.

Podle portálu dopravniinfo.cz byly na místě problémy už od půl šesté ráno, policisté nehodu evidovali od 6:20. "Na nákladním vozidle ve Strakonické ulici se poškodila nádrž s kapalinou, která částečně unikla na komunikaci. Chemici na místě zjistili, že se jedná o výživový koncentrát pro dobytek," uvedli na twitteru pražští hasiči. 

Doplnili, že látka se rozlila asi v tříkilometrovém úseku a silně zapáchá. A řidiči, kteří měli tu smůlu, že projeli zamořeným úsekem, by měli pneumatiky opláchnout velkým množstvím vody a umýt mýdlem.

"Velitel zásahu povolal specializovanou jednotku, která látku odstraní. Je tedy předpoklad, že likvidace potrvá delší dobu," dodali před osmou hodinou hasiči. Po 10. hodině mluvčí hasičů Martin Kavka uvedl, že odstranění látky ještě potrvá. I kvůli tomu, že není možné ji jen spláchnout, ale musí se odčerpávat.

Policisté odhadovali, že nehoda ochromí dopravu na několik hodin. „Komunikaci je třeba vyčistit ručně, aby nedošlo ke zničení techniky,“ upozorňovala na svém Twitteru Technická správa komunikací Praha. Pracovníci byli však extrémně rychlí a kolem půl sedmé večer byla ulice Strakonická opět zprůjezdněna. 

Video z objízdné trasy:

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz