Mamba

Pitva ženy uštknuté mambou je hotová, na výsledky se čeká

Policie stále čeká na výsledky pitvy třicetileté ženy, která v Praze za podivných okolností zemřela po uštknutí mambou zelenou. Nebezpečný had je stále u herpetologa, který ho odchytil. Kvůli tomu, že ho žena chovala nelegálně, propadl státu a ten mu teď musí najít nový domov.

Policie stále neví, jak žena zemřela, ani jak se mamba z domu v Hlubočepích dostala. Policejní mluvčí Jan Rybanský uvedl, že pitva ženy se uskutečnila v pondělí, výsledky ale budou k dispozici až za několik týdnů.

Had je dočasně u herpetologa, který ho odchytil v zahrádkářské kolonii vzdálené dvě stě padesát metrů od domu majitelky. "Za poslední týden jsem ji krmil dvakrát, přijala čtyři laboratorní myši. Předpokládám, že v nejbližší době by už mohl být nějaký trus, který bych rád vyšetřil na parazitologii a případně určil nějakou léčbu," popsal herpetolog Tomáš Bublík.

Související obsah

Protože si mambu majitelka pořídila bez povolení, propadlo zvíře státu. "Obecně zvířata nabízíme na našich stránkách, nicméně v tomto případě je pravděpodobnější, že bychom hada nejprve nabízeli zoologickým zahradám," vysvětlil mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Radek Ležatka.

Zájem o mambu má například pražská zoologická zahrada nebo právě herpetolog Bublík, který by hada rád umístil do chovné skupiny.

Související obsah

Boj o hada stále ještě probíhá i na internetových stránkách a sociálních sítích. Asi nejvíc se lidé pozastavují nad rozdílností postupu dvou specialistů. Jeden použil speciální rukavici a druhý smeták. Mimochodem právě takhle zní podle zoo správné pojmenování nástroje, který použil jejich externí spolupracovník.

pez, Jan Mareš, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz