Havarijní stav

Most nad dálnicí je v mizerném stavu, auta na něj nesmí!

Úřady nechaly zavřít další most kvůli havarijnímu stavu, tentokrát poblíž Prostějova. Vjezdu aut na most , který vede přes dálnici D46 u Žešova, zabrání betonové zátarasy.

Chátrající konstrukce, milimetrové praskliny, do kterých zatéká, zrezivělé železné prvky a rozpadající se zábradlí. Takový je stav dálničního přemostění jen kousek od Prostějova.

Úředníci na most nejprve nechali umístit zákazové značky. Protože si z nich ale mnozí řidiči nic nedělali, sáhli k razantnějšímu opatření. Aby most, který spojuje Žešov a pole na druhé straně dálnice, nikdo nemohl používat, nechali na něm postavit pevné zátarasy.

To ale v místní prostějovské části Žešov rozpoutalo mezi lidmi bouřlivou diskusi. Místní dálniční přemostění totiž využívají k procházkám a jezdila tudy i zemědělská technika.

Co bude s mostem dál, se má rozhodnout počátkem příštího roku. Nepravděpodobnější je ale jeho oprava.

Související obsah

Rekonstrukce čeká také nedaleký most na prostějovské estakádě. Z tohoto mostu už loni odpadl kus betonu a zasáhl projíždějící osobní automobil. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Silničáři ale most okamžitě provizorně zajistili sítěmi a slíbili, že prověří také všechny ostatní mosty v okolí.

Olomoucká správa silnic pak okamžitě vypsala výběrové řízení na sanační práce. Ty už začaly. Opravy na tomto a dalších devíti mostech v regionu potrvají až do konce letošního roku.

pez, Lukáš Veselý, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz