Pověra

Žena zabila pavouka a do smrti litovala. Stala se velká tragédie

Žena zabila pavouka a do smrti litovala. Stala se velká tragédie
Zdroj: Profimedia

Zabíjet pavouky prý přináší smůlu, tvrdí pověra. O tom, že to nejsou jen povídačky, se přesvědčila žena, které tragicky zemřela dcera.

Možná jsou to jen báchorky, ale jak se říká: "Na každém šprochu je pravdy trochu." Na stránce Paraweb se svěřila jedna z pisatelek s příběhem kamarádky své babičky. Ta měla dceru, která se vydala na dovolenou a stopovala. Po nějaké době jí skutečně někdo zastavil, na místo už ale nikdy nedojeli.

Čelně se totiž srazili s autem, které převáželo trubky. Ty se při nárazu uvolnily a doslova je prošpikovaly. To ráno babiččina kamarádka zabila v umyvadle velkého pavouka...

Pověry o pavoucích jsou v každé zemi jiné

Ne nadarmo se říká, že pavouci přinášejí štěstí. Dokonce to má i racionální základ. Takový pavouček v bytě totiž funguje jako přírodní insekticid. Žádné jiné zvíře vás tak jednoduše nezbaví hmyzu, který dokáže přenášet nejrůznější infekce a nemoci.

Související obsah

I když lidi často osminohý tvoreček děsí, v mnoha zemích věří v jeho nadpřirozené schopnosti. Například v Německu se říká, že pokud pavouka spatříte večer, přinese vám to štěstí, naopak ráno to značí starosti. Podobné je to i ve Francii, kde ráno pavouček přináší překážky, v poledne radost a k večeru naději. Ráno tak prý nebylo výjimkou, když lidé házeli pavouky do ohně. Také v Česku přináší pavouk viděný večer peníze a štěstí.

Speciální místo mezi pavouky má pavouk křižák. Ten prý štěstí přináší v kteroukoli denní dobu. Podle legend to byl totiž právě křižák, který se snažil utkat pavučiny na ranách Ježíše Krista, aby zastavil krvácení. Proto prý má na zádech kříž.

Proč by se neměly brát malé děti na hřbitov? A proč mají ženy při porodu bolesti? Přečtěte si v dalších dílech našeho seriálu o pověrách

NEPŘEHLÉDNĚTE:

NEŠŤASTNÁ NÁHODA: Dívka si doma fotila selfie. Stálo ji to život!

TRAGICKÁ SMRT MLADÍKA (†21): Šel spát a už se neprobudil. Příčina smrti všechny šokovala!

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Pověra

Důležité Události

Píše se na Deník.cz