Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dieta
aktualizováno 06.03.
návod zdravá strava

Popeleční středa přináší staré tradice a šanci na zhubnutí

Masopustní veselí ukončila Popeleční středa a křesťanům tak začíná 40denní půst, během kterého by měli dodržovat řadu zásad a omezit některé potraviny. Cílem je především duchovní očista člověka. Pokud se rozhodnete přidat k této tradici, neměl by půst trvat déle než 3 dny. Vyhnout byste se měli také alkoholu, kávě a zvýšit pohybovou aktivitu.

Zamilovaný pár
aktualizováno 14.02.
pranostiky a pověry

Valentýn: Dívky, jakého ptáka dnes uvidíte, takového muže si vezmete

Je už tradicí, že 14. únor patří všem zamilovaným. Název tohoto svátku se odvozuje od kněze Valentýna, který tajně oddával mladé páry. K tomuto dni se pojí řada pověr, které mají nezadaným zaručeně pomoct s nalezení toho pravého partnera.

Vánoční pověry
01.12.
Zvyky a pověry

Perete nebo vstáváte na Vánoce od stolu? Může to přinést smůlu

K Vánocům patří neodmyslitelně dodržování zvyků a pověr. Lidé si uchovávají šupinu od kapra nebo nejedí, aby viděli zlaté prasátko. Některé pověry nám mohou přinést štěstí, jiné zase smůlu. Na Štědrý den by se nemělo například vstávat od stolu nebo prát špinavé prádlo. Pokud chcete být v příštím roce šťastní, můžete si upéct třeba chleba.

Prásk.tv píše:

Neberte děti na hřbitov - 1
čtěte o tématu pověra na Prásk.tv
Obchodní sdělení

V pražském Švandově divadle můžete vidět Pohřeb!

Hra Pohřeb až zítra vypráví o jedné rodinné večeři, která se promění v divoký rej názorů, charakterů a životních karambolů.

Klepání na dřevo
21.11.
štěstí zaručeno

Proč klepeme na dřevo? Záhada nejslavnější pověry rozluštěna!

Daří se mi dobře, musím to zaklepat. Nejspíš každý z nás už někdy klepal na dřevo, aby se mu věci dařily tak jako doposud. Proč je právě tato pověra mezi lidmi tak zakořeněná? A proč se klepe právě do něčeho dřevěného?

Sex
16.11.
sexuální pověry

Souvisí velikost nohou a penisu? Vědci mají překvapivé zjištění!

Jsou plešatí muži skutečně ti nejlepší milenci? A pozná se podle šířky boků, jak náruživá umí žena být? O žádné jiné činnosti nekoluje tolik pověr jako o sexu. Dá se ale vůbec některé z nich věřit?

Pískání v uchu
15.11.
pomluvy a neštěstí

Píská vám v levém uchu? Je to zlé znamení! Pavla potkala tragédie

Nejspíš už se vám taky někdy stalo, že vám pískalo v uších. Podle pověr to znamená, že o vás někdo mluví, a to ne zrovna lichotivě. Rozdíl přitom je, jestli vám píská v pravém nebo levém uchu.

Kýchnutí
12.11.
uteče vám duše

Nepřejete po kýchnutí "na zdraví"? Hrozí strašné věci, tvrdí pověra

Napadlo vás někdy, proč se vlastně při kýchání přeje "na zdraví" nebo se říká "je to pravda"? Existuje několik teorií, proč se tyto fráze ujaly. A některé mají co dočinění s nadpřirozenými silami.

Svatomartinská husa
09.11.
muž na bílém koni

Nejvtipnější legenda vůbec? To je důvod, proč na Martina jíme husy!

Svatý Martin je jedním z nejznámějších a nejpopulárnějších světců u nás. Víte ale, proč se říká, že jezdí na bílém koni? A proč vlastně na jeho svátek jíme pečenou husu? Všechno má svůj původ v legendách.

Porod
08.11.
šílená pověra

Proč ženy porod bolí? Jsou líné a mohou si za to samy, tvrdí filozof

Porod je jedním z nejbolestivějších momentů, jaké může žena zažít. Podle některých pověr si ale za bolest mohou ženy samy. Hlavně ty, které jsou líné.

Pavouk v umyvadle
07.11.
naplněná pověra

Žena zabila pavouka a do smrti litovala. Stala se velká tragédie

Zabíjet pavouky prý přináší smůlu, tvrdí pověra. O tom, že to nejsou jen povídačky, se přesvědčila žena, které tragicky zemřela dcera.