Domácí

Lidé se loučili se zabitým vojákem Tomášem. Zazněla i čestná salva

S veškerými vojenskými poctami ve středu v poledne začal pohřeb vojáka Tomáše Procházky, který koncem října přišel o život na misi v Afghánistánu. Smuteční obřad proběhl v jihočeských Prachaticích.

Pohřeb štábního praporčíka Tomáše Procházky začal na prachatickém hřbitově v pravé poledne. Obřadu se ve smuteční síni zúčastnila pouze rodina a nejbližší přátelé padlého vojáka.

Mimo vojáků a nejbližších dorazilo na pohřeb také několik stovek lidí, kteří si Tomáše Procházku pamatují z dětství nebo jen přišli vzdát hold padlému vojákovi. Procházka zemřel 22. října na základně Shindand v provincii Herát, když afghánský voják zahájil střelbu na projíždějící české vozidlo. Procházka byl v tu chvíli se svým psem na korbě vozu a střela ho zasáhla.
 

Související obsah

U jednotky speciálních sil, která má na starosti výcvik afghánských kolegů, sloužil jako kynolog. Na zahraniční misi v Afghánistánu byl od srpna. 

Speciální síly na pomoc rodině padlého vypsaly charitativní sbírku. Své příspěvky mohou lidé posílat do Nadačního fondu speciálních sil do 23. listopadu. Lidé k dnešnímu dni poslali už přes jeden milion korun.
 

Vladimír Hoť, sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz