Zpronevěra

Těžký případ nákupní horečky! Žena utratila desítky milionů

Těžký případ nákupní horečky! Žena utratila desítky milionů
Zdroj: Profimedia

Nakupujete rádi? Tahle žena z Azerbajdžánu rozhodně ano. V obchodech nechala víc peněz, než mnozí v životě uvidí. Minulý týden ji zatkla britská policie. Zajímá ji podezřelý původ jejích peněz.

Luxusní londýnský obchodní dům Harrods si oblíbila pětapadesátiletá Zamira Hadžijevová z Azerbajdžánu. Časté záchvaty nákupní horečky ji tam vyšly na pěknou sumičku. Za různé nákupy zaplatila za posledních deset let 16 milionů liber, což je v přepočtu asi 474 milionů korun!


Hadžijevová se ráda rozmazlovala. Podle britského zpravodajského portálu Telegraph měla po ruce 35 různých kreditních karet. Při jednom nákupu utratila za šperky 150 tisíc liber, tedy zhruba 4,5 milionu korun.


S chutí nakupovala i nemovitosti. Vlastní dům s pěti ložnicemi v přepočtu za 450 milionů korun a koupila si i golfový klub za 311 milionů. K dispozici má také soukromé letadlo a vinný sklípek s těmi nejdražšími víny.


Hadžijevovou ale začala prověřovat britská policie na základě protikorupčních zákonů. Ty úřadům umožňují zabavit majetek lidem podezřelým z korupce a nevrátit ho do té doby, než obviněný prokáže jeho původ. Minulý týden policie ženu zadržela, pak ji však soud propustil na kauci.

Související obsah


Podle portálu tvnoviny.sk je Hadžijevová ze zpronevěry podezřelá i ve své zemi. Její manžel, bývalý předseda Mezinárodní banky Azerbajdžánu Džahangir Hadžijev, si už odpykává patnáctiletý trest za defraudace ve výši 65 miliard korun.
 

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zpronevěra

Důležité Události

Píše se na Deník.cz