Oběšenec

Totožnost odhalena! Policie už ví, kdo byl tajemný oběšenec

Kriminalistům se podařilo po více než třech letech zjistit identitu oběšeného muže. Tělo lidé objevili u Pohořelic na Zlínsku. K sestavení jeho podobizny použili metodu detailního zkoumání lebky.

Parné léto roku 2015. Uprostřed veder lidé objevují v remízku oběšeného muže. Policisté pátrali v databázi pohřešovaných osob, spojili se s kolegy v zahraničí. V době migrační krize dokonce přemýšleli, jestli to není cizinec z jižních zemí.


Nakonec se rozhodli pro důkladnou analýzu lebky v pražském Kriminalistickém ústavu. Po mnoha dnech tak vznikala podobizna muže, o kterém se vědělo jen to, že měl na sobě sportovní boty, tričko s krátkým rukávem a krátké kalhoty.
“Je to poslední možnost zjistit identitu této zemřelé osoby, pokud genetika a daktyloskopie nejsou úspěšné,“ řekl Josef Duda z Kriminalistického ústavu v Praze.

Související obsah


Na kresbu zareagovala žena z Českých Budějovic. Pátrání se ale z jihu Čech znovu přesunulo sem - na Zlínsko. “Byl ztotožněn jeho syn a bratr, kteří nám poskytli vzorky DNA,“ vysvětlil kriminalista Marian Valko.


Testy v laboratořích potvrdily, že je to skutečně jejich příbuzný. Nejspíš ani oni nevěděli, jak padesátiletý muž dnes vypadal. Nikdo už ale nezjistí jeho dvě tajemství – proč se vrátil do míst, kde vyrůstal a proč se právě tam rozhodl skoncovat se životem.
 

Jan Mareš, Petr Zapletal, rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz