Miloš Zeman

Zeman exkluzivně o údajném únosu: Řekl, jestli padne vláda!

Prezident Miloš Zeman se exkluzivně pro TV Nova vyjádřil k údajnému únosu premiérova syna na Krym. Andreje Babiše se prý na vše zeptá na pravidelné schůzce příští týden. Zpráva podle něj může být dezinformace.

Zeman se prý s celou kauzou seznámil teprve v úterý ráno. "Nečekejte ode mě, že budu reagovat jako detektiv-amatér a ptát se, jak je možné, že syn z prvního manželství je údajně unášen na Krym. Mně to všechno připadá jako divoká konspirace," uvedl prezident pro TV Nova.

Zároveň dodal, že do doby, kdy se s Babišem nesetká a nepromluví o údajném únosu jeho syna přímo s ním, nechce se k tomu vyjadřovat. Pravidelná schůzka prezidenta s premiérem se uskuteční příští týden.

Související obsah

Zeman také celou zprávu zpochybnil, je podle něj potřeba nejdříve zjistit fakta a tvrzení případně prokázat. "Myslím si dokonce, že pokud něco napíší česká média, kterým nevěřím ani nos mezi očima, je rozhodně dobré nepodlehnout jejich možná právě dezinformacím," dodal prezident.

Vládu tyto informace podle Zemana nepoloží, Babiše by ale mohly dohnat k rezignaci - pokud mu prý selžou nervy. "Ale jako člověk, který třicet let byl vystaven obdobné situaci, mohu pouze Andreji Babišovi doporučit, aby mu ty nervy neselhaly," prohlásil.

Související obsah

Nový vývoj v kauze Čapí hnízdo přinesla reportáž pořadu Zvláštní vyšetřování Televize Seznam. Redaktoři vypátrali Andreje Babiše mladšího ve Švýcarsku, kde žije se svou matkou. V rozhovoru tvrdil, že ho premiérovi spolupracovníci měli unést a odvézt na Krym, kde ho údajně drželi.

Podívejte se na celou reportáž TV Nova: 

Babiš junior také prohlásil, že v souvislosti s Čapím hnízdem "něco podepisoval, ale nevěděl co." Podle premiéra je jeho syn psychicky nemocný, bere léky a musí být pod dohledem. Z Česka prý odjel dobrovolně, nikdo ho neunesl.

Související obsah

Případem údajného únosu už se v minulosti zabývala policie, která informace po pondělní reportáži znovu prověřuje. O tom, že je Babiš mladší ve Švýcarsku, policisté věděli, nemohli ale v případu Čapího hnízda dále konat, protože je na území cizího státu. Vyžádali si také posudek znalce o jeho psychickém sta

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Miloš Zeman

Důležité Události

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz