Masarykovo nádraží

Další problémy v Praze! Porucha uzavřela Masarykovo nádraží

Železnici v hlavním městě v neděli opět zastihly potíže. Kvůli poruše trakčního vedení bylo ráno uzavřeno Masarykovo nádraží. Komplikace se podařilo odstranit až k večeru.

Den poté, co pražskou železnici ochromila porucha vedení mezi Vršovicemi a hlavním nádražím, potrápila cestující další mimořádnost. Kvůli poruše trakčního vedení byl v neděli brzy ráno zastaven veškerý provoz na Masarykově nádraží.

"Ještě jsem ve vlaku dospával. Pamatuju si, že jsme byli normálně v Libni a pak koukám, že místo na Masaryčce stojíme na hlavním nádraží," řekl redakci TN.cz cestující, který do Prahy cestoval prvním ranním osobním vlakem z Kolína.

Omezení se dotklo osobních vlaků ve směru Kralupy nad Vltavou, Kolín a Lysá nad Labem. Provoz od Kolína byl přesměrován na hlavní nádraží. Tam ráno zajížděly i další spoje, které by jinak končily na Masarykově nádraží.

Dopoledne ale vlaky od Kralup nad Vltavou končily v Holešovicích, z Lysé nad Labem se cestující zase dostali jen do Vysočan. Do centra mohli cestovat metrem na platný lístek na vlak.

Podle stránek Českých drah mělo omezení původně trvat do 10 hodin dopoledne, opravy se ale protahovaly a nakonec bylo nádraží zprovozněno až kolem sedmé hodiny večer.

Komplikace to byla ale výrazně menší oproti tomu, co pražskou železnici postihlo v sobotu. Porucha mezi hlavním nádražím a Vršovicemi ovlivnila dopoledne velkou část spojů z Prahy, protože nebylo možné na hlavní nádraží přistavovat soupravy z odstavného nádraží. Vlaky tak odjížděly z hlavního města i s dvouhodinovým zpožděním.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Muž postřelil v mexickém hotelu tři Kanaďany, jeden zemřel

Spor mezi hotelovými hosty v mexickém letovisku na karibském pobřeží nedaleko Cancúnu vyvrcholil střelbou. Tři kanadští turisté skončili v nemocnici, kde jeden z nich zemřel. Střelec je na útěku a hledá ho policie. Důvod hádky zatím strážci zákona nezveřejnili.

Krátká zpráva

Japonsko zasáhlo silné zemětřesení

Jihozápad Japonska zasáhlo zemětřesení o síle 6,6 stupně, informovala agentura Kjódó. Epicentrum zemětřesení se nacházelo u nejjižnějšího ze čtyř hlavních japonských ostrovů – Kjúšú. Na několika místech popraskalo vodovodní potrubí a objevily se i problémy s výpadky elektřiny. Žádné oběti na životech hlášené nejsou.

Píše se na Deník.cz