Andrej Babiš

Matka Andreje Babiše mladšího exkluzivně promluvila pro TV Nova

Matka Andreje Babiše mladšího exkluzivně promluvila pro TV Nova
Zdroj: TV Nova

První žena Andreje Babiše poslala ze švýcarské Ženevy exkluzivně prostřednictvím televize Nova nové prohlášení. "Jako matka Andreje Babiše mladšího cítím zásadní povinnost vyjádřit se ke skandálnímu útoku proti soukromí mého syna a mě,“ začíná své prohlášení Beata Babišová. Reaguje tak na nový vývoj v kauze údajného dotačního podvodu kolem farmy Čapí hnízdo.

Televize Nova přinese exkluzivně nové svědectví v kauze údajného únosu syna premiéra Andreje Babiše mladšího na Krym. Matka Andreje Babiše mladšího Beata Babišová otevřeně promluvila také o návštěvě novinářů u nich doma.

CELÉ VYJÁDŘENÍ BEATY BABIŠOVÉ MŮŽETE SLEDOVAT V TELEVIZNÍCH NOVINÁCH NA TV NOVA V 19:30.

Nové informace v případu Čapí hnízdo vyvolaly velkou vlnu reakcí na politické scéně a na následně i v ulicích českých měst při oslavách výročí 17. listopadu. Syn premiéra Andrej Babiš mladší, který trpí duševní nemocí, řekl reportérům portálu Seznam zprávy při rozhovoru natočeném skrytou kamerou, že byl proti své vůli odvezen na Ruskem okupovaný Krym. Babiš mladší v rozhovoru také řekl, že jeho otec chtěl, "aby zmizel“ a že podepsal nějaké papíry v souvislosti s Čapím hnízdem.

Související obsah

Andrej Babiš mladší hraje důležitou roli v kauze Čapí hnízdo a podle posledních informací ještě nebyl vyslechnut policií. Vyjádření Babiše juniora mnoho lidí šokovalo a výsledkem je páteční schůze Poslanecké sněmovny, na které se bude hlasovat o nedůvěře vládě.

První manželka Andreje Babiše teď promluvila právě v reakci na nový vývoj v kauze Čapí hnízdo. Beata Babišová žije se synem premiéra Andrejem Babišem mladším ve švýcarské Ženevě. Andrej Babiš mladší trpí podle svého otce schizofrenií. "Pokud někdo přijde do bytu a zneužije člověka, který má schizofrenii… Nastudujte si, co to je schizofrenie,“ reagoval na výroky svého syna a způsob pořízení rozhovoru Andrej Babiš. Také vyloučil, že by jeho syn byl na Krym unesen. "Zneužili ho,“ řekl premiér na adresu novinářů, kteří rozhovor skrytou kamerou pořídili.

Související obsah

Na Krym Babiše mladšího odvezl muž jménem Petr Protopopov, který má údajně pracovat v Agrofertu jako řidič. Manželka Protopopova Dita byla zvolena zastupitelkou na Praze 8 za hnutí ANO, ale mandát po odvysílání rozhovoru s Babišem mladším složila. Také je podle reportérů Seznamu ošetřující lékařkou Andreje Babiše mladšího a autorkou zprávy, která nedovoluje Babišovi mladšímu kvůli jeho zdravotnímu stavu vypovídat v případu Čapí hnízdo.

Zdroj: TV Nova

Premiér Andrej Babiš je trestně stíhaný kvůli podezřelým dotacím na farmu Čapí hnízdo. Společnost byla podle obvinění účelově přepsána mimo majetkové struktury Agrofertu, aby splňovala podmínky pro získání dotace z Evropské unie. Po vyčerpání 50 milionů z evropských fondů měla být firma převedena zpět do majetkových struktur Agrofertu. V době čerpání dotací bylo Čapí hnízdo přepsáno na Babišovy děti Andreje a Adrianu, a bratra Babišovy druhé manželky Moniky Martina Herodese. Ti všichni, včetně Babišovy manželky Moniky, jsou kvůli kauze trestně stíháni.

Premiér Andrej Babiš bude hostem pořadu TV Nova "Vládní krize: Andrej Babiš exkluzivně“, kde promluví o aktuální kauze. Pořad můžete sledovat ve 21:25 v neděli na TV Nova.

Podívejte se na poslední reportáž TV Nova o případu Čapí hnízdo: 

hru, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz