Mise Nový domov

Expartner alimenty neplatí, Tereza ho udat nechce! Má smutný důvod

Mamince s pěti dětmi obrátila středeční Mise nový domov život naruby. Zatímco doposud se v osmi lidech tísnily na malém prostoru spolu s prarodiči, teď žijí samy ve zbrusu novém bytě. Jak se jejich život po natáčení změnil?

Tereze a jejím dětem se lepila smůla na paty. Před lety jim při nehodě zemřel tatínek, dceři Haničce zůstala jizva přes celý obličej. Druhý Terezin partner byl hrubián, kterého se děti bály. A aby toho nebylo málo, loni v srpnu měl jejich dědeček autonehodu, u které se znovu ocitla i Hanička. "Kvůli tomu musí doteď nosit ortézu na rameni. Nevíme, jestli se to spraví," přiznala Tereza.

Teď se ale konečně všechno obrátilo k lepšímu. "Od natáčení se toho změnilo hodně, nespoléháme se tolik na rodiče. Děda mě bral jako dceru a ne jako někoho, kdo se sám stará o děti. Jsme spokojenější ve svém, máme zajetý svůj režim. Děti mají vlastní soukromí. Dřív bylo nemožné napsat si úkoly zároveň, byl boj o jídelní stůl v kuchyni. Teď mají každý vlastní stoleček," popisovala Tereza.

Věří, že i Hanička se nakonec bude mít dobře. "Dostali jsme největší dárek, a to je plastika obličeje pro Haničku, která nás do budoucna bude čekat. Jizvu má už od 18 měsíců a nečekala jsem, že se to někdy spraví," přiznala Tereza.

Podle ní dostali druhou šanci, aby mohli žít jako normální rodina. "Děti se mi snaží pomáhat, protože ví, že je to jejich. Uklízí po sobě, strašně rády si zvou návštěvy, a tak se chtějí pochlubit," vysvětlila Tereza. Největší radost má maminka z kuchyně. "Úplná bomba pro mě je, že mám myčku a i další spotřebiče. Pečeme teď každý týden," pochlubila se.

O tom, že by si našla nového partnera, zatím nepřemýšlela. Bývalý partner s nimi v kontaktu příliš není a nejeví zájem ani o vlastní děti. "Občas klukům zavolá. Slíbil, že si Mirečka vyzvedne, ale nevyzvedl, ani se neomluvil. Kluky naposledy viděl minulý rok v létě, od té doby ne. Vždycky se vymluví, že mu někdo ukradl telefon nebo něco. Teď zavolal po půl roce, že chce kluky slyšet. Volal třikrát do týdne, pak se zase odmlčel," řekla.

Související obsah

S placením alimentů se vůbec neobtěžuje. "Říkal, že kvůli zdravotnímu stavu nemůže sehnat práci, pořád něco. Do telefonu mi řekl, jestli ho nechci jít udat za neplacení alimentů na policii, ale to jsem neudělala. Bojím se, že to potom použije proti mě u kluků. Že ho maminka poslala do vězení. Nechci mezi nimi dělat rozbroje. Vztahy jsou teď na bodě mrazu," dodala.

Nestihli jste středeční Misi nový domov v televizi? Celý díl si můžete pustit zdarma na Nova Plus, všechny díly jsou ke zhlédnutí na VOYO.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Píše se na Deník.cz