Mise Nový domov

Expartner alimenty neplatí, Tereza ho udat nechce! Má smutný důvod

Mamince s pěti dětmi obrátila středeční Mise nový domov život naruby. Zatímco doposud se v osmi lidech tísnily na malém prostoru spolu s prarodiči, teď žijí samy ve zbrusu novém bytě. Jak se jejich život po natáčení změnil?

Tereze a jejím dětem se lepila smůla na paty. Před lety jim při nehodě zemřel tatínek, dceři Haničce zůstala jizva přes celý obličej. Druhý Terezin partner byl hrubián, kterého se děti bály. A aby toho nebylo málo, loni v srpnu měl jejich dědeček autonehodu, u které se znovu ocitla i Hanička. "Kvůli tomu musí doteď nosit ortézu na rameni. Nevíme, jestli se to spraví," přiznala Tereza.

Teď se ale konečně všechno obrátilo k lepšímu. "Od natáčení se toho změnilo hodně, nespoléháme se tolik na rodiče. Děda mě bral jako dceru a ne jako někoho, kdo se sám stará o děti. Jsme spokojenější ve svém, máme zajetý svůj režim. Děti mají vlastní soukromí. Dřív bylo nemožné napsat si úkoly zároveň, byl boj o jídelní stůl v kuchyni. Teď mají každý vlastní stoleček," popisovala Tereza.

Věří, že i Hanička se nakonec bude mít dobře. "Dostali jsme největší dárek, a to je plastika obličeje pro Haničku, která nás do budoucna bude čekat. Jizvu má už od 18 měsíců a nečekala jsem, že se to někdy spraví," přiznala Tereza.

Podle ní dostali druhou šanci, aby mohli žít jako normální rodina. "Děti se mi snaží pomáhat, protože ví, že je to jejich. Uklízí po sobě, strašně rády si zvou návštěvy, a tak se chtějí pochlubit," vysvětlila Tereza. Největší radost má maminka z kuchyně. "Úplná bomba pro mě je, že mám myčku a i další spotřebiče. Pečeme teď každý týden," pochlubila se.

O tom, že by si našla nového partnera, zatím nepřemýšlela. Bývalý partner s nimi v kontaktu příliš není a nejeví zájem ani o vlastní děti. "Občas klukům zavolá. Slíbil, že si Mirečka vyzvedne, ale nevyzvedl, ani se neomluvil. Kluky naposledy viděl minulý rok v létě, od té doby ne. Vždycky se vymluví, že mu někdo ukradl telefon nebo něco. Teď zavolal po půl roce, že chce kluky slyšet. Volal třikrát do týdne, pak se zase odmlčel," řekla.

Související obsah

S placením alimentů se vůbec neobtěžuje. "Říkal, že kvůli zdravotnímu stavu nemůže sehnat práci, pořád něco. Do telefonu mi řekl, jestli ho nechci jít udat za neplacení alimentů na policii, ale to jsem neudělala. Bojím se, že to potom použije proti mě u kluků. Že ho maminka poslala do vězení. Nechci mezi nimi dělat rozbroje. Vztahy jsou teď na bodě mrazu," dodala.

Nestihli jste středeční Misi nový domov v televizi? Celý díl si můžete pustit zdarma na Nova Plus, všechny díly jsou ke zhlédnutí na VOYO.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Mise Nový domov

PŘED A PO: Podívejte se, jak prokoukla domácnost Kamila z Mise nový domov

PŘED A PO: Podívejte se, jak prokoukla domácnost Kamila z Mise nový domov

Důležité Události

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz