Premiér

Babiš strávil dvě hodiny na policii! Kvůli "únosu" syna na Krym

Babiš strávil dvě hodiny na policii! Kvůli "únosu" syna na Krym
Zdroj: Profimedia

Premiér Andrej Babiš byl v pondělí vypovídat na policii. Detektivové si ho předvolali kvůli slovům jeho syna. Andrej Babiš mladší totiž nedávno řekl, že byl proti své vůli zavlečen na Rusy okupovaný Krym.

"Na Obvodní ředitelství policie Praha 1 dorazil Babiš krátce před osmou ranní a zdržel se necelé dvě hodiny," uvedl portál irozhlas.cz.

Že půjde vypovídat na policii, avizoval premiér už minulý týden, kdy uvedl, že dostal obsílku. Jak uvedl irozhlas, Babiš nepřišel v pondělí ráno na policii hlavním vchodem, ale oklikou. Jeho doprovod navíc údajně zatarasil průhledy do dvora, přes který premiér procházel.

Související obsah

Na policejním ředitelství strávil Babiš necelé dvě hodiny, pak nastoupil do přistaveného auta a odjel. Jak podání vysvětlení probíhalo, nekomentoval. Mlčí i Městské státní zastupitelství v Praze, které podává o případu informace.

"Informacemi o konkrétních úkonech, které probíhají, nedisponuji. Ale s ohledem na to, že pořád probíhá prověřování toho údajného trestného činu zavlečení, tak nelze sdělit ani žádné bližší informace k úkonům, které byly provedeny, nebo budou v budoucnosti provedeny,“ uvedl pro portál mluvčí instituce Aleš Cimbala.

Policisté přitom údajný únos Andreje Babiše mladšího na Ukrajinu a Krym už v minulosti řešili, ale nakonec vše odložili. Znovu se prověřování rozběhlo poté, co portál Seznam Zprávy uveřejnil reportáž, v níž Babišův syn reportérům řekl, že byl proti své vůli na nucených "prázdninách" na Krymu a že o tom jeho otec věděl.

Související obsah

Z ČR měl Babiš mladší odcestovat v doprovodu Petra Protopopova, manžela své psychiatričky. Protopopov ovšem rozhodně popřel, že by s ním Babiš junior kamkoliv jel proti své vůli.

Podobně se vyjádřil i premiér, který uvedl, že jeho syn trpí schizofrenií a musí se léčit.

Pusťte si reportáž z poloviny listopadu:

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz