Andrej Babiš

Kontrarozvědka prověřila kauzu Babiše ml. Rusové v ní nejsou

Kontrarozvědka prověřila kauzu Babiše ml. Rusové v ní nejsou
Zdroj: TV Nova

Bezpečnostní informační služba (BIS) nemá žádné informace o vlivu ruských ani žádných dalších zpravodajských služeb na kauzu Andreje Babiše mladšího. Informace zazněla na tiskové konferenci po dnešním jednání sněmovní komise pro kontrolu BIS.

Syn předsedy hnutí ANO a premiéra Andreje Babiše v nedávné reportáži obvinil spolupracovníky svého otce z toho, že ho drželi kvůli kauze Čapí hnízdo na ukrajinském Krymu. Členové sněmovní komise pro kontrolu BIS na svém dnešním zasedání o této kauze diskutovali.

Podrobnosti řekl novinářům na tiskové konferenci předseda sněmovní komise Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL). "Potom v bodě různé jsme požádali o informaci k aktuální kauze Andreje Babiše mladšího. Přičemž nám ze strany Bezpečnostní informační služby bylo sděleno, že BIS nemá informace o vlivu žádných zpravodajských služeb cizího státu na kauzu Andreje Babiše mladšího."

"Samozřejmě to neznamená nic víc, než že Bezpečnostní informační služba o tom nemá zprávy. Pochopitelně to neznamená, že nemůžou nějaké informace mít jiné složky. Nicméně takové je stanovisko BIS k této kauze," dodal.

Rodina Andreje Babiše podává trestní oznámení

Předseda vlády Andrej Babiš dnes v rozhovoru pro Blesk v souvislostí s kauzou svého syna oznámil, že rodina podává ve Švýcarsku trestní oznámení na novináře Slonkovou a Kubíka z televize Seznam.

"Můj syn je psychicky nemocný. Bere léky, musí být pod dohledem a žije s matkou ve Švýcarsku. Moje dcera trpí bipolární chorobou. Mého syna nikdo neunesl, z České republiky odjel dobrovolně,“ zopakoval svou verzi Andrej Babiš starší.

Reportáž televize Seznam odstartovala minulý týden politickou krizi, kvůli které bude v pátek vláda čelit hlasování o nedůvěře.

Podívejte se na vyjádření premiéra Babiše ke své kauze: 

pan, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz