Zákon

Posílají mi málo zákonů k podpisu, stěžuje si Zeman na poslance

Prezident Miloš Zeman si v Jeruzalémě, kde byl na oficiální návštěvě, postěžoval, že mu Parlament posílá málo zákonů k podepsání. Podle hlavy státu za to může opozice. Někteří opoziční poslanci zase naopak říkají, že je to správné, když se schvaluje málo zákonů.

Na prezidentův stůl prý poslanci posílají málo zákonů, které může podepsat, nechat bez podpisu nebo je vetovat. "Já samozřejmě dostávám jako prezident k podpisu zákony a zarazilo mě, že v poslední době je těch zákonů poněkud málo," míní prezident.

Podle Zemana je na vině opozice, kteří prý třeba marní čas zbytečnou debatou o vyslovení nedůvěry kabinetu Andreje Babiše. Ani v počtech prezident ovšem nemá tak úplně pravdu.

Prezidentu Zemanovi od vzniku současné menšinové koaliční vlády (od 27.6.2018 do 29.11.2018 ) bylo doručeno k podepsání celkem 24 zákonů. Za stejnou dobu, když byla koaliční vláda pod vedením Bohuslava Sobotky, jich podepsal 14.

Naopak zástupci opozice jsou spokojeni a podle některých z nich je dobře, že prezident dostal na stůl jen dvě desítky zákonů. "Česká republika potřebuje méně zákonů, ale potřebuje je kvalitní, já jsem naopak rád, když legislativní zmetky vůbec poslaneckou sněmovnou neprojdou," pochvaluje si místopředseda ODS Martin Kupka.

"Ve skutečnosti se těch zákonů schvaluje málo, protože vláda je nepředkládá a protože vládní poslanci si odhlasovávají, že pojedou radši na prázdniny místo toho, aby pracovali," nebere si servítky místopředseda Pirátů Mikuláš Ferjenčík.

Poslanecká sněmovna zasedne na své čtyřiadvacáté řádné schůzi opět od příštího úterý a na pořadu mají zákonodárci debaty o více než osmdesáti zákonech.

pez, František Bůžek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch má koronavirus

Šéf resortu zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) má koronavirus. "Z pátku na sobotu mi nebylo dobře, proto jsem si došel preventivně na PCR test. Ten bohužel ukázal, že jsem pozitivní. Nastupuji tak do 14denní izolace. Díky očkování mám mírný průběh a budu pracovat z domova," napsal na twitteru.

Píše se na Deník.cz