Kaufland

Kaufland zavádí minimální mzdu. Na kolik si lidé zaručeně přijdou?

Kaufland zavádí minimální mzdu. Na kolik si lidé zaručeně přijdou?
Zdroj: Profimedia

Obchodní řetězec Kaufland si stanovil minimální mzdu. Zaměstnanci na plném úvazku tak nově musí brát nejméně 24 tisíc měsíčně. Platy pracovníkům postupně zvyšují i další supermarkety.

Kaufland zavádí tzv. interní minimální mzdu od března příštího roku. Za práci na plný úvazek budou všichni zaměstnanci brát minimálně 24 tisíc hrubého. Nebude tak záležet, zda lidé pracují na prodejně, v logistice nebo na centrále.

Od června už platí interní minimální mzda na provozních pozicích na prodejnách. Kromě zaručené výše platu se snaží Kaufland nalákat také na různé benefity. Mezi ně patří stravenky, pět týdnů dovolené, vánoční balíček nebo ocenění při různých jubileích.

"Vážíme si vysokého celoročního pracovního nasazení našich zaměstnanců a je pro nás důležité, aby zvláště o vánočních svátcích měl každý více času na své blízké. Proto jsme se rozhodli dát našim zaměstnancům na prodejnách o vánočních svátcích 1 den placeného volna," uvedla mluvčí Kauflandu Renata Maierl.

Zaměstnanci se také mohou zapojit do projektu, který je zaměřen na jejich zdraví a životní styl. Zároveň Kaufland nabízí profesní vzdělávání, pracovníci mohou využít různých rozvojových programů a kurzů.

 

Související obsah

Nové zaměstnance se snaží přilákat a ty dlouholeté udržet také ostatní obchodní řetězce. Albert zvyšuje mzdy od 1. ledna minimálně o šest procent, průměrný plat ale není známý. Zaměstnancům Globusu pak vzrostly mzdy o 14,5 procenta, Billy asi o polovinu a Teska 17 procent.

Zatím nejvíce berou pracovníci Lidlu, který letos v březnu navýšil nástupní mzdu prodavačům o pětinu na 28 tisíc korun. Naopak zřejmě nejméně mají pracovníci Penny Marketu, od srpna se zvýšily nástupní platy z 18 tisíc na 20 tisíc korun.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz