Maroko

Babiš jednal v Maroku. Přivezl i české podnikatele

Premiér Andrej Babiš ukončil návštěvu Maroka. Ještě předtím spolu s ministryní průmyslu a obchodu Martou Novákovou zahájili Česko-marocké podnikatelské fórum, které má přispět k navýšeni objemu zahraničního obchodu.

Včera absolvoval Babiš jednání s nejvyššími představiteli v marocké metropoli Rabatu o uprchlické krize a hospodářské spolupráci, dnes ho čekalo zahájení podnikatelského fóra v devadesát kilometrů vzdálené Casablance.

Přesun mezi oběma městy ovšem neproběhl tradičně ve vládní koloně, ale v rychlovlaku Al-Boraq, který marocký král Mohamed VI. v polovině listopadu slavnostně uvedl do provozu.

Mašinka schopná jet rychlostí až 360 kilometrů za hodinu má dobu jízdy zkrátit až na polovinu. Ve vlaku se Andrej Babiš náhodně potkal i s dvojicí českých turistů. Ti si ze svého výletu v Maroku vedle zážitků odnesou i fotky s českým premiérem a jeho manželkou Monikou.

Dnes odpoledne premiér Andrej Babiš zahájil spolu s ministryní průmyslu a obchodu Martou Novákovou Česko-marocké podnikatelské fórum. Zúčastnila se ho i čtyřiceti členná obchodní delegace.

Související obsah

V Maroku by chtěli v budoucnu více investovat třeba české automobilky, jako je Tatra nebo Škodovka, či zbrojařské firmy. Otevřít se má ale i třeba nová letecká linka mezi Prahou a Casablancou.

pan, Petra Matýsková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz