Domácí

Tři nové skutečnosti v kauze Čapí hnízdo: Co se změnilo?

Vrchní státní zastupitelství iniciuje kontrolu žalobce Jaroslava Šarocha, který vede vyšetřování údajných podvodů v kauze Čapí hnízdo. Šaroch v minulých dnech požádal švýcarské úřady o přezkoumání zdravotního stavu Andreje Babiše mladšího. Jeho obhajoby se kvůli údajnému střetu zájmů vzdal právník, který donedávna zastupoval velkou část členů premiérovy rodiny.

Vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová chce nechat zkontrolovat žalobce, který vyšetřuje Babišovu kauzu Čapí hnízdo. Takzvaný vnitřní dohled iniciovalo Vrchní státní zastupitelství v Praze. "Vrchní státní zastupitelství v Praze iniciovalo v měsíci říjnu tohoto roku provedení vnitřního dohledu, který byl vykonán městským státním zástupcem," uvedl Mojmír Frček z Vrchního státního zastupitelství.

Důvody, průběh vyšetřování ani jeho případné závěry nechce Bradáčová ani nikdo ze zastupitelství komentovat. Vnitřní dohled byl však nařízen ještě před vypuknutí kauzy údajného zavlečení Babišova syna na Krym.

Městský státní zástupce v Praze kontroloval práci žalobce Jaroslava Šarocha, který vyšetřování premiérovy kauzy vede. Šaroch nechal nedávno podle zjištění deníku Právo požádal švýcarské úřady o přezkoumání zdravotního stavu Andreje Babiše mladšího.


Znalci z oboru psychiatrie by měli určit, zda je zdravotní stav syna premiéra natolik závažný, že nebude schopen se účastnit vyšetřování a být tak dále mezi obviněnými. Podle svého otce, premiéra Andreje Babiše trpí schizofrenií. Dosud jediná zpráva, kterou má policie k dispozici, pochází od lékařky Dity Protopopové, jejíhož manžela Babiš mladší osočil ze svého únosu na Krym.

V minulých dnech se brněnský advokát Michael Bartončík podle deníku Právo vzdal obhajoby premiérova syna. Nejspíše kvůli možnému střetu zájmů. Bartončík v případu údajného padesátimilionového dotačního podvodu zastupoval premiéra Andreje Babiše, jeho manželku, dceru Adrianu a donedávna i jeho syna.

V momentě, kdy Andrej Babiš mladší přišel s tvrzením, že byl nedobrovolně zavlečen na Krym, Bartončík by se mohl dostat do střetu dvou případů.

mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz