Ústí nad Labem

V Ústí demolují vybydlené domy. V ruinách se natáčely i válečné filmy

V Ústí nad Labem začala demolice vybydlených a zdevastovaných domů ve čtvrti Předlice, které ohrožovaly zdraví a životy lidí. Komplex budov město vykoupilo od podnikatele, který opravy pouze sliboval.

Těžké stroje se zakously do zchátralých budov. Budou srovnány se zemí. Nejenom že hyzdí město, ale pro lidi představují obrovské riziko.

V nebezpečných prostorách si někteří ještě před nedávnem dokonce troufli bydlet. Před šesti lety v domě zahynula žena - matka dvou dětí, když se na ní zřítily stropy. A to jen proto, že z nich sběrači kovů ukradli železné traverzy.

"Bohužel tento objekt byl ve vlastnictví soukromníka, který sice měl krásné plány, ale nic nezrealizoval. Zdevastovali to místní občané, vykrádali, mnohokrát zde hořelo," řekla TV Nova mluvčí Magistrátu města Ústí nad Labem Romana Macová.

Městu se podařilo rozpadající se domy odkoupit a zařídilo demolici. "Jsme za to jenom rádi. Vidíte, jak to vypadá," řekl TV Nova jeden z mužů ze sousedství.

V Ústí nad Labem všichni rádi zapomenou na slova prezidenta, které město před lety kvůli této ústecké ulici duchů kritizoval. O Ústí nad Labem řekl, že je to jediné město, které nemůže označit za krásné.

Související obsah

Demolici hradí město. Prvních šest budov bude zbouráno zhruba za čtyři měsíce. Podle obchodního ředitele stavební a demoliční firmy Jaroslava Balšínka zbourá domy pásový demoliční bagr.

Komplex budov si hodně oblíbili filmaři, kteří je využívali jako kulisy k natáčení filmů, včetně těch válečných. Ještě jeden film v Ústí chtějí natáčet, protože 12 domů se má začít bourat od září příštího roku. Město uvažuje o tom, že tam postaví malometrážní byty pro mladé rodiny.

vbo, František Nyklas, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz