Vražda

Krvavý leden i vraždy sourozenců. Smrti, které otřásly Českem

Rok 2018 začal, alespoň pokud jde o vraždy, velmi tragicky. V lednu jich policisté řešili o polovinu víc než v předchozích letech. Připomeňte si spolu s námi ty nejvýraznější případy, v nichž bohužel velmi často figurovali příbuzní.

Leden: Devět vražd za pět dní

Nejbrutálnější vraždou prvního měsíce letošního roku byla ta v zahrádkářské kolonii nedaleko Ústí nad Labem. Policisté tu objevili tři mrtvoly. Později se ukázalo, že těla patří zavražděným manželům a také jednomu z útočníků, který na místě nejspíš spáchal sebevraždu.

Loni i předloni kriminalisté za celý leden zaznamenali shodně devět vražd. Letos na vyrovnání této statistiky stačilo pouhých pět dní od pátého do devátého ledna. Nakonec se číslo zastavilo na čtrnáctce.

Únor: Dům smrti ve Zlíně

Krev byla i na zdech. Tak popsala sousedka dům ve Zlíně, kde otec rodiny v únoru objevil své dvě děti a jejich matku mrtvé. Po smrti byli všichni tři už několik týdnů, možná měsíců.

Dům navíc stojí jen pár metrů od dětského hřiště. Policisté vše nejdřív vyšetřovali jako vraždu, případ měl nakonec ale jiné rozuzlení. Na konci srpna totiž kriminalisté oznámili, že ve Zlíně neřádil zabiják, ale že trojice spáchala sebevraždu.

Připomeňte si kauzu v reportáži:

Březen: Strach na Novojičínsku

Pouhých 200 metrů a rozmezí osmi dnů od sebe oddělilo dvě březnové vraždy v Suchdole nad Odrou na Novojičínsku. A není proto divu, že malou obec s necelými třemi tisíci obyvateli sevřel strach.

Související obsah

Navíc si jsou oba mordy podobné - šlo o zločiny z vášně. Nejprve měla Simona (18) ubodat staršího expartnera (37), později naopak osmatřicetiletý muž zavřazdil čtyřiadvacetiletou bývalku. I v tomto případě použil nůž.

 

Duben: Miminko v popelnici jen pár metrů od babyboxu

Poblíž stojí nemocnice s babyboxem, přesto se devětadvacetiletá žena z Teplic podle všeho svého novorozeného synka rozhodla raději zabít a tělíčko zahodila do popelnice, kde mrtvolku objevil svědek. Policisté ženu vypátrali velice rychle, ke všemu se přiznala.

Květen: Rodinná tragédie na Mělnicku

Když policisté objevili první květnový den v Dolanech nad Vltavou na Mělnicku mrtvolu devatenáctiletého mladíka, ještě netušili, že jim právš v klíně přistála rodinná tragédie.

O pouhý den později z vraždy obvinili třiadvacetiletou ženu, sestru oběti. Dívka může v případě odsouzení strávit ve vězení až osmnáct let.

Pusťte si reportáž o případu:

Červen: Šílený skok z ostravského paneláku

Těsně před začátkem letních prázdnin přišla šílená zpráva z Ostravy - osmadvacetiletý mladík vyskočil spolu s devítiletou dívkou z desátého patra.

Pád z dvaceti metrů na schody ani jeden z nich nepřežil. Případ je o to horší, že dívka s mladíkem byli příbuzní. Policisté tragédii začali vyšetřovat jako vraždu, ale protože je viník po smrti, není koho obvinit.

 

Červenec: Milostný trojúhelník s krvavým rozuzlením

Jak moc mohou být milostné troj- a víceúhelníky nebezpečné, se na přelomu června a července přesvědčila dvaatřicetiletá žena.

Milenec, se kterým měla poměr, totiž neunesl, že vztah ukončila. Vtrhl na ubytovnu, kde žena žila s manželem a přímo před jejíma očima soka v lásce ubodal. I když utekl, policisté ho velmi rychle vypátrali.

Srpen: Hon na střelce u Prahy

Tři dny pátrali policisté v půlce srpna po Michalovi Š., který podle nich v Kamenici u Prahy zastřelil bývalou partnerku. Nakonec ho obklíčili nedaleko od místa činu.

Do kouta zahnaný muž nakonec obrátil zbraň proti sobě a zastřelil se.

Září: Zraněný volal o pomoc, střelec ujel autem

Na konci září obyvatelé Jankovské Lhoty na Benešovsku volali na linku 158, že se z jednoho z místních domů ozývá volání o pomoc.

Policisté uvnitř našli jednoho mrtvého a jednoho vážně zraněného muže, kterého odvezl do nemocnice vrtulník. Později zadrželi na Mělnicku muže, kterého z vraždy obvinili. Oběti znal, motiv útoku byl osobní.

Reportáž o střelbě v Jankovské Lhotě:

 

Říjen: Partner střelil ženu do hlavy, přihlíželo malé dítě

Načerno drženou zbraní střelil podle policie v půlce října v Rokycanech třiačtyřicetiletý cizinec svou o šest let mladší partnerku.

Přišel k autu, kde žena seděla a střelil ji do hlavy. Všemu navíc podle informací TV NOVA přihlíželo malé dítě. Lékaři o život postřelené ženy bojovali skoro dva týdny, nakonec ale prohráli.

Listopad: Chlapec zavraždil nevlastní sestru

Šílený případ vyšetřují od konce listopadu policisté na jihu Čech. Podle vyšetřovatelů tu teprve šestnáctiletý chlapec zavraždil svoji o šest let starší nevlastní sestru.

Mrtvolu pak naložil do auta a odjel do vedlejší vesnice. Odtud zavolal kamarádovi, který ho přesvědčil, aby šel na policii a ke všemu se přiznal.

Pusťte si reportáž o případu:

Prosinec: Nejprve ocenění za záchranu života, pak vražda

Loni v lednu vytáhl z vody bruslaře, pod kterým se prolomil led. Za záchranu života ho tehdy ocenil magistrát i kraj. Teď má ovšem devatenáctiletý mladík úplně jiné starosti.

Související obsah

Podle kriminalistů to totiž byl právě on, kdo na začátku prosince v Plzni brutálně zavraždil o dva roky mladšího kamaráda sečnou zbraní. Na případný soud čeká mladík ve vazbě.

pez, TN.cz

K tématu Vražda

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz