Soutěž krásy

Nová Miss Universe je Filipínka. Češka do finále neprošla

Titul Miss Universe roku 2018 získala čtyřiadvacetiletá Filipínka Catriona Elisa Grayová. Na druhém a třetím místě nechala soupeřky z Venezuely a Jihoafrické republiky. Česká Miss Lea Šteflíčková se do top dvacítky nedostala.

Při vyvrcholení každoroční soutěže v thajském Bangkoku porazila Catriona Elisa Grayová soupeřky z Venezuely a Jihoafrické republiky. Nová Miss Universe pochází z filipínské province Albay a je držitelkou magisterského titulu v hudební teorii.

Česko zastupovala dvacetiletá Lea Šteflíčková. Ta ale mezi pěti zástupkyněmi Evropy ve finálové dvacítce žen nefigurovala. Korunku si tak už po druhé během tři let odnesla dívka z jihoasijského ostrovního státu.

O titul Miss Universe bojovalo v letošním ročníku devadesát čtyři dívek. Evropu v top dvacítce reprezentovaly kandidátky z Polska, Maďarska, Belgie, Británie a Irska.

Letošní ročník se ale zapsal do historie. Poprvé se na mole objevily hned dvě modelky, které se narodily jako muž. Jednou z nich je Španělka Ángela Ponceová (27) a druhou pětadvacetiletá Mongolka Belguun Bacuchová.

Související obsah

"Cítím se klidná, ale vím, že pak budu rychle nervózní, protože na tohle jsem čekala hodně dlouho," prohlásila před začátkem finále Angela Ponceová.

pan, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz