Nevěstinec

Policisté vtrhli do nevěstince mezi polonahé ženy i zákazníky. VIDEO

Pražští policisté se pochlubili výsledky Akce Venuše, tedy zásahu v nevěstinci v pražských Dejvicích. Dívky, které v erotickém podniku pracovaly, se s kuplíři musely dělit o výdělek rovným dílem. Za deset měsíců, kdy byl podnik v centru zájmu policie, si čtveřice podezřelých přišla téměř na 5 milionů korun.

Mravnostní trestnou činnost, tedy prostitutky, "pasáky" a různé erotické podniky, mají v Praze na starosti policisté z šestého oddělení. Centrem jejich zájmu se teď stal i nevěstinec v Praze 6 Dejvicích. V úterý 11. prosince nad ránem provedli v objektu razii. Tou vyvrcholilo desetiměsíční sledování nevěstince.

Při razii policisté zadrželi čtyři lidi, které podezřívají z kuplířství. Dívky se s nimi musely o výdělek dělit metodou "halb und halb". Odevzdávaly tedy celou polovinu svého výdělku. Policisté upozorňují, že v jiných privátech mohou být pracovnice vykořisťovány ještě více.

Policisté zjistili, že si podezřelí měli přijít téměř na 5 milionů korun. "Za ten jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na osm let, neboť se protiprávního jednání měli dopouštět jako organizovaná skupina a popsaným jednáním si měli přivodit značný prospěch," uvedl mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan.

Související obsah

Policisté také zajistili majetek, který měli podezřelí získat trestnou činností, konkrétně dvě osobní auta v celkové hodnotě 600 tisíc korun a více než dva miliony korun v hotovosti nebo na účtech zadržených.

"V případě, že budou obvinění pravomocně odsouzeni, propadne s největší pravděpodobností tento majetek státu," dodal Hulan.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea mobilizuje armádu a zintenzivňuje trasování

Severní Korea musela mobilizovat armádu, aby zajistila distribuci léků na covid a nasadila více než 10 000 zdravotnických pracovníků, aby pomohli s trasováním nakažených, informuje Reuters s odkazem na státní média KCNA. V zemi vypukla epidemie covid-19, kterou potvrdila teprve minulý týden, což vyvolává obavy z velké krize kvůli nedostatku vakcín a odpovídající zdravotnické infrastruktury. Ústředí státní nouzové epidemické prevence hlásilo dalších 269 510 lidí s příznaky horečky, čímž se celkový počet zvýšil na 1 483 060, zatímco počet obětí vzrostl od pondělního večera na 56, uvedla KCNA.

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz