Dopadení

Policisté dopadli čtyři lupiče z Teplic. Počkali si na ně u auta

Čtyři lupiče z klenotnictví v Krupské ulici v Teplicích dopadli kriminalisté v Praze. Zloději v pondělí ukradli luxusní hodinky za miliony korun.

Pražská policie hned po loupeži objevila auto lupičů, stříbrný Renault Laguna. Tím zloději ujeli z místa činu. Auto bylo nalezeno zaparkované v jedné z pražských ulic poblíž Karlova náměstí.

Podle informací AKTU.cz čekali ozbrojení policisté na pachatele u auta celou noc. Nad ránem pak nad zloději sklapla past. Zadržena má být čtveřice podezřelých.

Zda jde o cizince či Čechy není v tuto chvíli jasné. Auto mělo litevskou registrační značku. Před tím, než auto policisté zajistili musela u auta proběhnout pyrotechnická prohlídka.

Související obsah

Kvůli možným nástrahám uvnitř auta byl do služby povolán také speciálně vycvičený pes. Pyrotechnici nasadili speciálního robota, který detailně prohlédl podvozek.

Podle AKTU.cz byli pachatelé aktuálně převezeni do Ústí nad Labem, kde s nimi probíhají výslechy. Na sever Čech převezla policie údajně i auto lupičů.

Policie zatčení mužů potvrdila, další podrobnosti ale nezveřejnila. "Policie zadržela osoby podezřelé z trestného činu přepadení. V tomto případě v současné době probíhají procesní úkony, a proto není možné poskytnout další informace," řekla krajská mluvčí policie Šárka Poláčková.

Související obsah

Čtveřice mužů v pondělí dopoledne přepadla klenotnictví v centru Teplic. Odnesli si hodinky a další šperky za zhruba pět milionů korun. V klenotnictví se pohybovali jako organizované komando.

"Odcizili luxusní pánské a dámské hodinky různých značek a způsobili podle předběžného vyčíslení škodu velkého rozsahu," uvedla v úterý mluvčí policie Poláčková.

Loupež v teplickém klenotnictví:

pan, TN.cz / AKTU.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz