Domácí

Další smrt v OKD: Horníci našli mrtvou ženu, která dělala svačiny

Další smrt v OKD: Horníci našli mrtvou ženu, která dělala svačiny
Zdroj: Profimedia

Další úmrtí řeší v podniku OKD. V sobotu odpoledne zkolabovala na Darkově žena, v bezvědomí ji našli horníci, kteří se vraceli ze směny. I přes okamžitou pomoc žena zemřela, s největší pravděpodobností na infarkt.

Ženu v bezvědomí našli během výdeje svačin v bezvědomí narážeči - horníci, kteří se starají o obsluhu vozíků s uhlím na povrchu dolu. Neprodleně jí poskytli první pomoc a přivolali zdravotníky. Lékaři se však i přes opakovanou resuscitaci nepodařilo zaměstnankyni zachránit. Žena s největší pravděpodobností zemřela na infarkt, přesnou příčinu však prokáže až pitva. 

"V odpoledních hodinách v rámci pracovní směny v lokalitě Darkov společnosti OKD, a.s. zkolabovala zaměstnankyně dodavatelské cateringové firmy," potvrdil mluvčí Ostravsko-karvinských dolů Ivo Čelechovský. "Zasahující lékař byl po příjezdu a oživovacích pokusech nucen konstatovat její úmrtí. Vedení společnosti OKD vyjadřuje pozůstalým upřímnou soustrast." 

V podzemí Dolu ČSM ve čtvrtek při výbuchu metanu a následném požáru zemřelo 13 horníků, dalších deset utrpělo zranění. Mezi mrtvými je 12 Poláků a jeden Čech.

I dnes pokračují práce na vybudování čtyř hrází, které mají místo čtvrtečního výbuchu a následného požáru utěsnit, a urychlit tak likvidaci ohně. Práce komplikuje vysoká teplota a prach.

Důl ČSM je po výbuchu uzavřený, 800 zaměstnanců ze dvou směn zůstalo doma, než se podaří zasažený prostor zatarasit a oheň uhasit. Na památku 13 obětí neštěstí v černouhelném dolu ČSM na Karvinsku se dnes v poledne rozezněly v Česku na 140 vteřin sirény. Polsko, ze kterého je 12 z 13 obětí, vyhlásilo na neděli státní smutek. 

Podívejte se na reportáž TV Nova o tragickém neštěstí v dolech na Karvinsku:

mj, TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz