Teroristé

Teroristé chystají nové útoky na letadla a letiště, varuje ministr

Teroristé chystají nové útoky na letadla a letiště, varuje ministr
Zdroj: Mediafax

Britský ministr vnitřní bezpečnosti Ben Wallace varuje, že teroristická organizace Al-Káida, která se "proslavila" v roce 2001 útoky na věže Světového obchodního centra, vstává z mrtvých a prý chystá v Evropě děsivé útoky!

Wallace tvrdí, že Al-Káida se chystá probrat z "hibernace" a znovu se chce stát nejobávanější teroristickou organizací na světě. Teroristé podle něj plánují útoky na letiště a letadla a prý počítají i s nasazením dronů naložených výbušninami.

Wallace se minulý týden sešel s vedením letišť, aby s nimi o hrozbě promluvil. To ještě nevěděl, že o pár dní později ochromí provoz na letišti Gatwick neznámé drony.

Politik také podle britského Daily Mailu varoval před teroristy, kteří se nechají zaměstnat na letištích a budou tak moct škodit zevnitř.

Související obsah

"Hrozba pro letectví je skutečná. Al-Káida se znovu vynořuje, je přeorganizovaná. Spřádají více a více plánů zaměřených na Evropu a stále je lákají útoky na letecký sektor," varuje britský ministr.

Doplnil, že britské úřady nalily 25 milionů liber (asi 715 milionů korun) do průzkumu možností, jak se proti tomuto druhu útoků účinně bránit.

pez, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz