Nový rok

VELKÝ PŘEHLED novoročních ohňostrojů v Česku. Kam vyrazit?

Velkolepý ohňostroj patří již tradičně k oslavám Nového roku po celém světě. Světelnou podívanou plánují i některá města v Česku. Která to jsou, a kdy ohňostroje proběhnou, jsme zjišťovali.

Přehled novoročních ohňostrojů podle jednotlivých krajů:

Praha

Tradiční novoroční ohňostroj v metropoli s názvem "Praha svobodná aneb 30 let od Sametové revoluce" proběhne jako vždy 1. ledna v 18 hodin. Odpálen bude stejně jako v posledních letech z Letenských sadů.

Světelná show potrvá téměř jedenáct minut a už hodinu před ohňostrojem bude na letenský kopec promítán pomocí laseru odpočet, který má divákům zpestřit čekání.

Související obsah

Pořadatelé slibují nejlepší viditelnost z Dvořákova nábřeží, Pařížské ulice, Mánesova, Čechova a Štefánikova mostu. Hlavní město za ohňostroj zaplatí 1,7 milionů korun.

Liberecký kraj

Krajské město Liberec novoroční ohňostroj letos neplánuje. V Libereckém kraji se ale rozzáří obloha 1. ledna od 16:30 v Trutnově na parkovišti v ulici Na Lukách. V 18 hodin začne ohňostroj v České Lípě na parkovišti před KD Crystal.

Ústecký kraj

Slavnostní novoroční ohňostroj pořádá Ústí nad Labem. Začne 1. ledna v 18 hodin na Střekovském nábřeží. Zájemci si mohou pustit i hudební doprovod pomocí rádia.

Související obsah

V Ústeckém kraji rozzáří ohňostroj oblohu 1. ledna také v Duchcově. Podívaná začne v 18 hodin před kostelem Církve československé husitské. V Roudnici nad Labem začne na Karlově náměstí ve stejný den, ale o hodinu dřív.

Karlovarský kraj

Nejnavštěvovanější lázeňské město Karlovy Vary ohňostroj na Nový rok nenabídne. Na západě Čech se však v 18 hodin můžete vypravit na náměstí v Horním Slavkově nebo v 17 hodin do Kraslic.

Plzeňský kraj

Plzeňské nebe rozzáří novoroční ohňostroj už po šesté. Doprovodný program začne v 16:30 dětskou diskotékou přímo na náměstí Republiky. "O hodinu později se dívejte směrem k hotelu Central, na kterém v 17:30 vypukne slavnostní show plná světel," lákají plzeňští organizátoři

Těšit se mohou také lidé z Klatov, kde město zve k oslavám nového roku 1. ledna v 17:30. Ohňostroj zde zpestří koncert kapely Perutě. V 18 hodin se zbarví nebe v Domažlicích. K tradičnímu novoročnímu ohňostroji zve město na náměstí Míru. Těšit se mohou i lidé ze Stříbra, Hrádku, Zbiroh a Kladrub.

Jihočeský kraj

Nový rok přivítá ohňostroj v Českých Budějovicích. Rozzářené nebe budou lidé moci sledovat v úterý 1. ledna od 18 hodin. Novoroční ohňostroj se do krajského města vrací po deseti letech. Magistrát za něj zaplatí 200 tisíc korun.

V jižních Čechách bude ohňostroj 1. ledna od 17 hodin také v Jindřichově Hradci na náměstí Míru. Prvního ledna v 18:00 zvou na ohňostroj nad řekou Otavou také Strakonice. Stejný den bude patřit oslavám Nového roku také v Protivíně, Třeboni, Suchdole nad Lužnicí, Milevsku nebo Vimperku

Přehled ohňostrojů v dalších krajích najdete na další straně.

Vysočina

Slavnostní novoroční ohňostroj čeká také na obyvatele Jihlavy. Těšit se na něj mohou na Nový rok od půl šesté večer.

Novoroční ohňostroj se chystá také například v Telči, Třebíči, Žďáru nad Sázavou, Černovicích, Černovicích, Stařeči, Jaroměřicích nad Rokytnou, Lukách nad Jihlavou nebo Velkém Meziříčí. Ten od 17 hodin doplní pěvecký sbor místního gymnázia.

Pardubický kraj

V Pardubicích město žádné oslavy letos neorganizuje. Na Nový rok se koná novoroční ohňostroj v chrudimských Klášterních zahradách. Slavnostní show začíná v 17 hodin.

Související obsah

Nebe se ve stejný čas rozzáří také v obci Čeperka za Obecním úřadem a ve Vysokém Chvojně na fotbalovém hřišti. O hodinu později se pak začne ohňostroj ve Vysokém Mýtě.

Královéhradecký kraj

Hradec Králové připravil pro občany tradiční sváteční program. Oslavy Nového roku začnou 1. ledna v 16 hodin promítáním sestřihu reportáží z významných událostí, které se uskutečnily ve městě uskutečnily. Vyvrcholením programu bude slavnostní ohňostroj.

Prvního ledna se rozzáří nebe také v České Skalici, Nechranicích, Velkém Poříčí, Náchodě nebo například v Kostelci nad Orlicí.

Jihomoravský kraj

Lidé z Brna se letos tradičního ohňostroje na hradu Špilberk nedočkají. Zajet se na něj mohou podívat třeba do nedalekého Vyškova, kde ohňostroj začne na Nový rok v 17 hodin na Masarykově náměstí. Nebe nad jihem Moravy se rozsvítí také v Hodoníně, Kuřimi, Břeclavi a Blansku.

Olomoucký kraj

Těšit na světelnou show se mohou i lidé v srdci Moravy. Novoroční ohňostroj pořádá Olomouc 1. ledna v 18:00 na Horním náměstí. Osmi minutovou světelnou show v historickém centru Olomouce bude doprovázet skladba Bohemian Rhapsody populární britské skupiny Queen.

Ve stejný den o půl sedmé večer se mohou na ohňostroj těšit také lidé v Přerově. Užít si oslavy nového roku při světelné show můžete také v lázeňském městě Jeseník nebo v Miloticích nad Bečvou.

Zlínský kraj

Tradiční zahájení nového roku proběhne opět i ve Zlíně. Novoroční ohňostroj proběhne v úterý 1. ledna na Náměstí práce u Obchodního domu. Zvukový podklad k ohňostroji bude v přímém přenosu vysílat Rádio Zlín.

Novoroční oslavy doprovázené ohňostrojem pořádají také Holešov, Zubří, Liptál, Bystřice pod Hostýnem a Vizovice.

Moravskoslezský kraj


Již tradičně se mohou lidé v Ostravě těšit na novoroční ohňostroj na kruháči v Hrabůvce. 1. ledna od 18 hodin na všechny diváky čeká patnáctiminutová světelná a hudební show.

Na severu Moravy a ve Slezsku proběhnou novoroční ohňostroje také v Orlové, Českém Těšíně, Frýdlantu nad Ostravicí a Novém Jičíně. V Karviné se mohou lidé těšit na světelnou show pod zámkem Fryštát. Ta začne 1. ledna v 18:30.

Středočeský kraj

Největší středočeské město, Kladno, bude odpalovat ohňostroj v úterý 1. ledna v 18 hodin na náměstí Sítná. Ve středočeském Kolíně odpálí ohňostroj v 18 hodin z pěší lávky přes Labe. V Nymburce jej budou odpalovat ve stejný čas z parku Na Ostrově.

Už v 17:10 odpálí ohňostroj od chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře. V Rakovníku jej odpálí v 19 hodin od autobusového nádraží. Už o půlnoci má ohňostroj naplánovaný Mladá Boleslav.

pan, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz