Kim Čong Un

Zrušte sankce, nebo budou atomovky! Kim hrozil v projevu

Severokorejský vůdce Kim Čong-un je připravený ukončit program jaderných zbraní. Pokud ale Spojené státy nezruší sankce proti Severní Koreji, tak své rozhodnutí může přehodnotit. Kim Čong-un to prohlásil při svém novoročním projevu.

"Pokud Spojené státy nedodrží svůj slib, který daly před celým světem, a budou trvat na sankcích a tlačit na naši republiku, zřejmě nám nezbude žádná jiná možnost než zvážit nové způsoby ochrany naší svrchovanosti a zájmů," citoval Kim Čong-una zpravodajský portál BBC.


Loni v červnu se sešel Kim Čong-un s americkým prezidentem Donaldem Trumpem, aby hovořili o ukončení severokorejského jaderného zbrojení. Severní Korea uspořádala v roce 2017 několik testů svého nukleárního arzenálu. Bylo to první setkání mezi vůdcem Korejské lidově demokratické republiky a prezidentem Spojených států Amerických.

Související obsah


Kim Čong-un v novoročním projevu také sdělil, že je ochotný se s Trumpem kdykoliv znovu setkat. Trump již dříve oznámil, že druhý summit by se mohl odehrát již letos v únoru, přesné datum nebylo zatím potvrzené.
 

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz