Zahraničí

Severní Korea uspořádala bujaré oslavy. Porazila hlad, vysílá signál Kim Čong-un

Severní Korea uspořádala velkolepé oslavy u příležitosti otevření nového zemědělského družstva. Země dlouhodobě trpí nedostatkem jídla, protože velkou část prostředků vynakládá na armádu. Otevření skleníků se zúčastnil i Kim Čong-un, který se na veřejnosti objevil po více než měsíci.

Když Vůdce přišel, davy šílely a do vzduchu se vznesly lampiony. Během hromadného focení došlo i na žertovné prohození pokrývek hlavy a někteří dojetím plakali. Tak vypadaly oslavy k otevření nového zemědělského centra.

Diktátor Kim Čong-un otevřel nový obří skleník na okurky, takže má co oslavovat. Komunistický stát dlouhodobě trpí velkým nedostatkem jídla. A právě farma, kterou Korejci otevřeli k 77. výročí vzniku založení Korejské strany práce, by měla v boji s hladem pomoci.

Související obsah

Skutečný stav potravinových zásob země zůstává tajemstvím. Od začátku roku 2020 se totiž země úplně uzavřela před cizinci.

"V Severní Koreji chybí potraviny, nicméně světový potravinový program, který spolupracuje se severokorejskou vládou, každoročně dodává velké množství potravin," prozradil koreanista Jaromír Chlada.

Související obsah

Dodávky jídla zkomplikovala pandemie a přísné restrikce, které sevekorejský režim nastolil. Před dvěma měsíci ale Kim Čong-un nad pandemií vyhlásil vítězství.

"Největší komplikací pro produkci potravin je nedostatek umělých hnojiv, to je jeden z největších problému severokorejského zemědělství," vysvětlil Jaromír Chlada.

Související obsah

Severokorejský vůdce se objevil v médiích po měsíci. Naposledy vystoupil na veřejnosti, když oznamoval přijetí zákona, podle kterého se KLDR považuje za stát s jadernými zbraněmi. Právě za to si ovšem od Západu vysloužil sankce, kvůli nimž se třeba hnojiva do země nedostanou.

TN.cz, eska

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz