Mládě

Jelínek se narodil na Vánoce! Matka ho olizuje tak, že nemá srst

O nečekaný dárek pod stromeček chovatelům se zasloužila samička sambara skvrnitého z děčínské zoo. Přímo na Štědrý den totiž porodila mládě. O to se teď prý stará přímo nadstandardně.

Že se malý sameček narodí na Vánoce, všechny překvapilo. O to větší ale byla radost! Taková vánoční nadílka se totiž jen tak nevidí. "Máme obrovskou radost z mláděte, které přišlo na svět na Štědrý den," potvrdila mluvčí zoo Alena Houšková.

Jak je vidět na videu, na mláděti je přece jen něco zvláštního - nemá na krku srst. Za to může jeho maminka, která se o něj přepečlivě stará. Při každém krmení ho totiž olizuje tak moc, že ho připravila o srst. "Ona ta péče bude pomalu ustupovat a ta srst zase doroste," ujistila mluvčí.

Související obsah

Sambar skvrnitý je vzácný a navíc ohrožený druh jelena, který žije jen na dvou filipínských ostrovech v počtu asi 2500 jedinců. Jejich počty přitom stále klesají. "Ohrožuje ho, jako u všech ostatních tropických zvířat, úbytek životního prostředí a dále ho lidé loví kvůli masu, paroží," říká chovatel Petr Haberland.

Mladý sameček ale se stádem v děčínské zoo nezůstane. Až dospěje, přestěhuje se do jiné zoologické zahrady.

Jitka Fárová/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž, identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab, si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k ostrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz