Krimi

Soud poslal do vězení muže za znásilnění cyklistky. Dostal osm let

Krajský soud v Ostravě v úterý rozhodl o osudu muže, který znásilnil cyklistku ve Vratimově. Poslal ho na osm let do vězení, rozsudek však zatím není pravomocný.

Osmadvacetiletý muž, který loni v dubnu na cyklostezce ve Vratimově na Ostravsku znásilnil cyklistku, v úterý dopoledne stanul před soudem. Čelil obvinění ze závažného trestného činu, kdy mladé ženě vyhrožoval podříznutím.

Poté ji podle státního zástupce ohrožoval injekční stříkačkou, kterou ji chtěl píchnout do krku, pokud mu nebude po vůli. Nakonec cyklistku znásilnil, ačkoliv v prosinci u soudu obvinění popřel.

Související obsah

U soudního líčení byla i jeho matka a babička. Obě tvrdily, že je nevinný a že si dívka vše vymyslela. Podle nich si prý setkání na cyklostezce měli dopředu domluvit. "Ona po něm chtěla fet a on jí ho nedal, proto to na něj svedla," uvedla dokonce příbuzná násilníka.

Soud této verzi ale neuvěřil a po výslechu svědků a soudních znalců shledal v úterý vinným. Na základě rozsudku tak muž míří na osm let do věznice se zvýšenou ostrahou. Rozsudek je nepravomocný, všechny strany si vzaly lhůtu na případné odvolání.

Dívka má doteď psychické problémy a trpí posttraumatickou poruchou.

Jan Socha, sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz