Jaroslav Barták

Lékař Barták stanul znovu u soudu. Kvůli nahrávkám z vězení!

Krajský soud v Liberci v úterý znovu rozplétal kauzu lékaře Jaroslava Bartáka, který uspěl s dovoláním u Nejvyššího soudu. Jde o případ plánování vražd významných lidí a kolegů z Lions Clubu Praha, jehož byl dlouholetým sekretářem a odkud byl po známé aféře kolem znásilňování asistentek vyloučen.

Bartáka se zastal až Nejvyšší soud a případ je proto znovu na začátku. Soud musí prozkoumat, jak se do věznice dostaly nahrávací hodinky a jestli je tento důkaz použitelný. A soudkyně nařídila konfrontaci žen, z nichž jedna měla předat hodinky s kamerou kaplance věznice.

Nahrávací hodinky se nikdy nenašly. Existuje jen záznam. Barták si odpykává dřívější dvanáctiletý trest za znásilňování svých asistentek. Ve vězení ale podle žalobce plánoval vraždy tří lidí, kteří mu, podle něj, do vězení pomohli. Exšéfa vojenského zpravodajství Andora Šándora, advokáta Choděry nebo kněze Freimanna.

Bartáka za plánování vražd potrestal nejprve liberecký soud patnácti lety odnětí svobody, odvolací soud pak jeho trest snížil na osm let.

Související obsah

Mučením dalších lidí pak podle obžaloby chtěl Barták získat asi 80 milionů a plánoval útěk z vězení vrtulníkem do Běloruska, kde chtěl požádat o azyl. Případ bude pokračovat na konci ledna.

pez, Ivan Berka, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz