Sídlo

TOP 09 hledá nové "bydlení". Problémy se sídly mají i jiné strany

Vedení TOP 09 si bude muset hledat nové sídlo. V tom současném, které je jen pár kroků od Sněmovny, měla pouze nájemní smlouvu a ta jí byla vypovězena. Podobné problémy musely nebo stále musejí řešit prakticky všechny politické strany.

Názory se ve Sněmovně často rozcházejí. Na jednom se ale politici napříč stranami shodnou - do práce to z centrál svých stran nechtějí mít daleko.

TOP 09 v současnosti sídlí v Tyršově domě, jen několik set metrů od Poslanecké sněmovny. Brzy si ale bude muset hledat domov jiný - Česká obec sokolská jí totiž vypověděla nájemní smlouvu.

"Asi nejdůležitější kritérium je blízkost Sněmovny, takže se orientujeme na centrum Prahy," říká mluvčí partaje Lenka Brandtová.

Trable se sídlem dlouhodobě řeší i ČSSD. Několik let se soudila s dnes již zesnulým Zdeňkem Altnerem, který za své právní služby i s penále z prodlení požadoval přes 330 milionů. Spekulovalo se proto, že ČSSD bude muset Lidový dům prodat.

Související obsah

"Je podáno dovolání k Nejvyššímu soudu, o kterém nemůže soud rozhodnout, dokud nebude v dědickém řízení o pozůstalosti JUDr. Altnera stanoven okruh dědiců, kteří nastoupí na jeho místo," vysvětlil aktuální situaci ekonomický ředitel ČSSD Martin Starec.

Potíže s centrálou řešili i komunisté. Ti v roce 2005 uvažovali o prodeji komplexu v centru Prahy za 400 milionů. Pak si ale transakci rozmysleli.

Velkou nemovitost v centru Prahy mají i lidovci, kteří stejně jako komunisté část z ní pronajímají. Oproti tomu hnutí ANO má na Chodově moderní sídlo jen samo pro sebe.

Rekordmanem ve stěhování je ODS. Ta se ze Sněmovní ulice, Jánského vršku a Pankráce dostala v roce 2014 až do Truhlářské ulice nedaleko Náměstí republiky.

Související obsah

Tam je ODS v pronájmu. Prostory pro svou práci si ale pronajímají přímo na Malostranském náměstí i Starostové. Piráti se do nového sídla v centru přemístili nedávno - a stále ho rekonstruují.

Bez jakékoli centrály je pouze SPD. Pracovníci hnutí totiž mají kanceláře přímo v budově Poslanecké sněmovny.

pez, Šimon Pilek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz