Míša Muzikářová

Míša zmizela před dvěma lety! Policie o dalším pátrání mlčí

V pátek uplynuly přesně dva roky od záhadného zmizení tehdy dvanáctileté Michaely Muzikářové z Ústí nad Labem. Dívka měla ráno odejít z domova, do školy už ale nedorazila. Z jejího zmizení podezřívali policisté přítele matky Otakara S., ten se ale po výslechu oběsil. Co se Míše stalo, se policistům zatím zjistit nepodařilo.

Zmizení Míši Muzikářové je jednou z největších záhad české kriminalistiky. Případ byl velmi mediálně sledovaný, policisté po Míše pátrali v režimu dítě v ohrožení, co se ale stalo, se nikdy nepodařilo zjistit. Nikdy se ani nenašlo tělo, rodina tak stále může doufat, že Míša je naživu.

Dívka měla ráno 11. ledna 2017 normálně odejít do školy, tam už ale nedorazila. Mobil měla vypnutý už od večera. Na sobě měla mít prošívaný kabát, tmavé kozačky a na zádech růžový školní batoh. Nikdy předtím Míša pohřešovaná nebyla.

Policisté případ v září 2017 odložili, slibovali ale, že se jim budou dál zabývat. Redakce TN.cz se proto ústeckých policistů zeptala, jestli prověřovali ohledně zmizení Míši nové informace a zda je dále kontaktují lidé s novými poznatky, tak jako jejich jihočeské kolegy v případu před deseti lety zavražděné Soni Illeové.

"Případ byl odložen a veškeré informace, které v souvislosti s tím mohly být zveřejněny, zveřejněny byly," reagovala stručně mluvčí ústeckých policistů Alena Bartošová.

Související obsah

Hlavní podezřelý spáchal sebevraždu

Devatenáct dní po zmizení Míši Muzikářové spáchal sebevraždu bývalý přítel Míšiny matky Otakar S. Ten měl se svou novou přítelkyní pronajatý podkrovní byt v obci Čeminy na Plzeňsku. Muže jen krátce předtím vyslýchali policisté. V bytě se Otakar oběsil.

Podle sousedů Míša neměla Otakara ráda, a když za její matkou přijel, odcházela k babičce. Muž byl podle informací TV Nova v minulosti vyšetřován kvůli obtěžování jiné nezletilé dívky. Po Otakarově sebevraždě našli v jeho autě kružítko a nůžky, které patřily Míše. Vůz přitom policisté prohlíželi hned po Míšině zmizení, tehdy ale nic nenašli.

Související obsah

Policisté se zaměřili na bývalou raketovou základnu u Plzně, kterou Otakar dobře znal. Pátrání ale žádný výsledek nepřineslo, stejně jako na skládce u Ústí nad Labem. Policisté předloni v září přiznali, že jiného podezřelého, než byl Otakar S., nemají.

Za nejpravděpodobnější verzi policisté považují tu, že Otakar S. Míšu zabil a těla se zbavil někde mezi Ústím nad Labem a Plzní. Města od sebe ale dělí zhruba 150 kilometrů. Jde tedy skutečně o hledání jehly v kupce sena.

Více o odložení případu v reportáži:

vbo, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz