Petr Kramný

Kramný neuspěl. Soudce, který mu zamítl odvolání, není podjatý!

Kramný neuspěl. Soudce, který mu zamítl odvolání, není podjatý!
Zdroj: ČTK

Petr Kramný neuspěl s námitkou podjatosti senátu Vrchního soudu v Olomouci. Namítal podjatost soudce, který mu již dříve potvrdil trest za vraždu. Jeho obhájkyně rozhodnutí napadla. Kramný si odpykává osmadvacetiletý trest za vraždu své manželky a dcery a snaží se o obnovu svého procesu.

"Rozhodnutí není pravomocné a v zákonné lhůtě bylo napadeno řádným opravným prostředkem," řekla ve čtvrtek večer TN.cz obhájkyně Kramného Jana Rejžková. 


Petr Kramný se snaží o obnovu svého procesu. U Krajského soudu v Ostravě namítal podjatost soudkyně Renáty Gilové a jejího senátu. V tomto případě měla soudní jednání na starost Gilová, která podle svého rozhodnutí podjatá není. Kramný poté koncem loňského října podal stížnost k Vrchnímu soudu v Olomouci.

Související obsah

Tam ovšem dostal spis na stůl soudce Václav Čapka, který již dříve rozhodoval v hlavním procesu s Kramným a potvrdil mu osmadvacetiletý trest za vraždu. Byla tedy podaná námitka vůči podjatosti Čapky a jeho soudního senátu. A ten nyní rozhodl, že podjatý není, což obhájkyně Kramného napadla.


Až soudy vyšší instance vyřídí námitku k nynějšímu usnesení Vrchního soudu, bude soud v Olomouci teprve rozhodovat ohledně podané námitky vůči usnesení Krajského soudu v Ostravě, tedy o rozhodnutí soudkyně Gilové ohledně vlastní podjatosti. Celý proces se může protáhnout  o řadu měsíců.

Související obsah


 


Kramný měl podle soudu zavraždit manželku Moniku (†36) a dceru Kláru (†8) na rodinné dovolené v Egyptě v červenci 2013. Soud začal případ Kramného projednávat v létě roku 2015.

V lednu roku 2016 odsoudil Krajský soud v Ostravě Kramného k 28 letům za mřížemi za vraždu manželky a dcery, příbuzným obětí měl vyplatit 9 milionů korun. Vrchní soud v Olomouci rozsudek potvrdil 1. června 2016, snížil však náhrady příbuzným. Rozsudek tak byl pravomocný, Kramnému nepomohla ani stížnost u Ústavního soudu.

Připomeňte si případ Petra Kramného ZDE:

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz