Více než sto let byla ukrytá ve vlnách, nyní moře u francouzského přístavu Calais vydalo vrak německé ponorky, která tu uvízla během první světové války. Prorezlá kostra válečného plavidla je vidět při odlivu.
Pozůstatky ponorky s označením UC 61 leží asi 100 metrů od břehu poblíž městečka Wissant, jen pár kilometrů jižně od důležitého přístavu Calais.
Vrak moře vydalo kvůli pohybům dna v oblasti. Německá ponorka na mělčině uvízla před více než sto lety - konkrétně 26. července 1917, píše CNN.
UC 61 havarovala před 102 lety v husté mlze, posádka plavidlo zničila sama, aby ponorka nepadla do rukou nepřítele. A i když byla oficiálně zařazená jako ponorka kladoucí miny, měla UC 61 i torpéda a palubní děla.
Podle informací z vojenských archivů tato ponorka před svým potupným koncem potopila či poškodila od listopadu 1916 do července 1917 více než tucet lodí.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz