Policejní kontrola

Tohle jezdí po českých silnicích! Kamionu skoro upadlo kolo!

Pořádný šok čekal na policisty v Novém Boru na Českolipsku. Při kontrole polského kamionu totiž narazili na naprosto zdevastované uchycení kola. To drželo na nápravě už jen silou vůle.

Třiatřicetiletý řidič polského kamionu projížděl kolem policistů se špatně uchyceným nákladem dřeva. Ti se proto rozhodli ho zastavit. Zabezpečení nákladu ale rozhodně nebylo největším problémem. Při kontrole totiž narazili na totálně zdevastované uchycení kola.

Kolo drželo pouze na pěti šroubech z původních deseti. Ani ty ale nebyly zrovna v dobrém stavu. "Policisté jistili, že uchycení kola na první nápravě návěsu je totálně zdevastované," popsala tisková mluvčí policie Ivana Baláková.

Pokud by se policejní hlídce nepovedlo kamion odhalit, mohlo dojít k obrovské tragédii. "Utržené kolo rozjetého kamionu je doslova smrtelným nebezpečím pro ostatní účastníky silničního provozu," uvedla policejní mluvčí.

Policisté řidiči zakázali další jízdu do doby, než závadu odstraní. Firma, které kamion patří, proto na místo vyslala servisní službu. Polského řidiče nyní čeká správní řízení a kromě pokuty pět až deset tisíc korun mu hrozí zákaz řízení.

Související obsah

"Dopravní policisté od cizince vyinkasovali kauci ve výši 6 000 korun, která propadne, pokud se k přestupkovému řízení nedostaví," dodala mluvčí policie.

pan, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz