Léčba

Lékaři nalili do muže 15 plechovek piva. Zachránili mu tím život

Lékaři nalili do muže 15 plechovek piva. Zachránili mu tím život
Zdroj: Getty Images

Nestandardní léčebnou metodu použili lékaři v nemocnici ve Vietnamu. Život osmačtyřicetiletého muže se rozhodli zachránit obyčejným pivem. Pacient se totiž otrávil metanolem a skončil v bezvědomí.

Patnáct plechovek piva napumpovali lékaři z nemocnice ve městě Quang Tri do osmačtyřicetiletého Nguyena Van Nhata. Ten upadl do bezvědomí poté, co vypil velké množství pančovaného alkoholu.

Pálenka totiž obsahovala jedovatý metanol. Tedy látku, která vzniká při nesprávné výrobě alkoholu. Po jeho vypití se ho snaží játra odbourat tím, že ho přemění na formaldehyd a kyselinu mravenčí. Ty pak můžou způsobit oslepnutí a také smrt.

"Hladina metanolu v krvi pacienta byla tisíckrát vyšší než je přípustná hranice," řekl podle portálu Daily Mirror lékař Le Van Lam z jednotky intenzivní péče.

Související obsah

Aby tomu lékaři zabránili, napumpovali pacientovi do žaludku postupně téměř pět litrů piva. Každou hodinu tak muž dostával jednu plechovku, aby se nebezpečný metanol postupně vylučoval dýcháním a močením. Žaludek a střeva totiž nadále uvolňují alkohol do krve i přesto, že je pacient v bezvědomí, uvádí britský portál.

pan, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz